ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Польща подала до суду через директиву ЄС про авторське право в інтернеті

24.05.2019, 14:06
Фото – aapkaconsultant.com

Польща подала скаргу до Суду Європейського Союзу у зв'язку зі зміною правил щодо авторського права, які ЄС ухвалив у квітні для захисту креативних індустрій. Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на Reuters.

Нові правила вимагають, щоб Google платив виробникам новин, а Facebook фільтрував захищений контент. Нова директива ЄС спрямована на забезпечення справедливої ​​компенсації для креативних індустрій ЄС у розмірі 1 трильйона доларів.

Польща заявила, що перегляд директиви став кроком назад, а вимога щодо фільтрування контенту може закласти основу для цензури.

“Ця система може призвести до ухвалення нормативних актів, які є аналогічними до превентивної цензури. Це заборонено не тільки в Конституції Польщі, а й у договорах ЄС”, – заявив заступник міністра закордонних справ Конрад Шиманські.

Нагадаємо, у квітні Рада Європейського Союзу затвердила нову директиву про захист авторського права в інтернеті, яку Європарламент схвалив у березні.

Нові правила зобов'язують такі онлайн-платформи, як YouTube, Facebook і Google News, укладати ліцензійні угоди з правовласниками: музикантами, журналістами, авторами і новинними видавцями, щоб отримати можливість використовувати їхні роботи онлайн.

Директива зобов'язує інтернет-платформи стежити за тим, чи не публікують їхні користувачі контент, на який поширюється авторське право.

Експерти вважають, що через нові правила інтернет-платформи, наприклад YouTube і Instagram, змушені будуть створювати фільтри, які перешкоджають завантаженню на їхні сайти матеріалів, що порушують авторське право.

Багато музикантів і митців стверджують, що нові правила забезпечать їм чесну винагороду, водночас інші кажуть, що вони знищать генерований користувачами контент.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!