ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Погрози та інтернет-тролінг – основні загрози, з якими стикаються журналістки в Україні – дослідження ІМІ

06.03.2019, 18:07

Погрози та інтернет-тролінг є основними загрозами, з якими стикаються під час своєї роботи журналістки в Україні.

Такими є дані анонімного анкетування, проведеного ІМІ серед журналісток в усіх регіонах України*.

За результатами анкетування, 47% журналісток, які працюють в Україні, стикалися з фізичним насильством (погрозами, нападами тощо) у  зв’язку зі своєю професійною діяльністю. З них тільки 17% зверталися по захист до правоохоронних органів. Зокрема, респондентки вказали, що найчастіше стикалися з погрозами (73% опитаних) та стеженням (10%), рідше з нападами (4%) та іншими видами тиску.

Загалом 42% респонденток стикалися з інтернет-загрозами, а тролінг і атаки ботів в Інтернеті ще одна чисельна категорія, про яку вказали опитані журналістки (51% (з 42%, що стикалися з інтернет-загрозами) опитаних згадали про цей вид загроз). Серед інших загроз в Інтернеті 19% журналісток вказали злам акаунтів, 14% журналісток отримували погрозливі листи і на 6% вчинялися фішингові атаки. 

Журналісток також просили вказати, де саме вони стикалися з нападами, погрозами та іншими видами перешкоджань. Виявилося, що більшість опитаних наражалися на загрози, висвітлюючи конфліктні теми (42%), на акціях протесту (32%), 9% зазнавали утисків під час інтерв’ю з людьми при владі.

Експерти ІМІ також звертають увагу на той факт, що 10% респонденток вказали, що постраждали в редакції власного медіа.

Анкетування показало, що 41% жінок не почуваються в безпеці, працюючи в медіа.

*Дослідження проводилося методом анонімного анкетного опитування. Всього було отримано 232 відповіді від журналісток, з них 84% – представниці з усіх регіонів України та 16% – з міста Києва.

Проведення цього дослідження стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проект USAID "Медійна програма в Україні", який виконується міжнародною організацією Internews. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю ГО "Інститут масової інформації" та необов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Internews.  

Liked the article?
Help us be even more cool!