ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Підозру отримала пропагандистка "Юнармії" на окупованій Луганщині

Фото – Судовий репортер
Фото – Судовий репортер

Правоохоронці повідомили про підозру керівниці штабу підрозділу російської “Юнармії” на окупованій Луганщині, яка пропагує військову службу серед дітей. Про це повідомила Луганська обласна прокуратура.

Їй інкриміновано колабораційну діяльність, а також порушення законів та звичаїв війни (ч. 6 ст. 111-1, ч. 1 ст. 438 КК України).

За даними слідства, у листопаді 2022 року жінка обійняла посаду “начальника штабу регіонального відділення всеросійського дитячо-юнацького військово-патріотичного суспільного руху “Юнармія” в так званій “ЛНР”.

"Юнармія" на окупованій частині Луганщини. Фото – Луганська обласна прокуратура

Підозрювана займається організацією російського руху на тимчасово окупованій Луганщині та залученням до нього школярів, організовує “урочисту посвяту” до “Юнармії”. Їх навчають військової справи: користуватися зброєю, володіти основами тактичної і стройової підготовки, змушують носити форму, берети та берці. Зокрема, у межах військово-патріотичного виховання створюються мурали на честь “героїв СВО” (так у Росії називають війну. – Ред.).

"Юнармія" на окупованій частині Луганщини. Фото – Луганська обласна прокуратура

Також підозрювана проводить пропаганду серед дітей для подальшого їхнього вступу до збройних сил та інших силових відомств РФ.

Крім того, вона бере участь у політичних заходах та пропагандистських медіакампаніях на підтримку Росії.

Прокуратура зазначає, що її дії порушують норми Женевської конвенції “Про захист цивільного населення під час війни” 1949 року та є воєнним злочином. Оскільки міжнародне гуманітарне право забороняє здійснення пропаганди служби в армії серед цивільного населення, а особливо коли вона спрямована на дітей.

 

"Юнармія" на окупованій частині Луганщини. Фото – Луганська обласна прокуратура

Рух “Юнармія” створено за ініціативи міноборони РФ і є одним з головних механізмів для мілітаризації, мобілізації та військової підготовки молоді в Росії.

На окупованій частині Луганщини це формування почало діяти з 2019 року. Започатковане “2 армійським корпусом народної міліції ЛНР”. А після “приєднання” псевдореспубліки до РФ набуло нового статусу.

Наразі розв'язується питання щодо оголошення підозрюваної в розшук.

"Юнармія" на окупованій частині Луганщини. Фото – Луганська обласна прокуратура

Як повідомляв ІМІ, росіяни привезли з Тюмені вчителів російської до окупованого Сорокиного (Луганська область). В українському підпіллі пояснили: окупанти мають дефіцит “педагогів” саме з мови та історії, адже саме ці предмети є найважливішими в політиці зміни самоідентифікації українських дітей.

Крім того, окупаційні адміністрації на захоплених територіях України отримали вказівку з Кремля збільшити кількість місцевих дітей, дотичних до пропагандистських програм. Росіяни залучають дітей з першого класу, починаючи з конкурсу малюнків на пропагандистську тематику.

Liked the article?
Help us be even more cool!