Підозру отримала пропагандистка "Юнармії" на окупованій Луганщині
![Підозру отримала пропагандистка "Юнармії" на окупованій Луганщині Фото – Судовий репортер](https://imi.org.ua/upload/news/2024/02/21/65d5f551e1445-14_700x350.jpg?v=1708520808)
Правоохоронці повідомили про підозру керівниці штабу підрозділу російської “Юнармії” на окупованій Луганщині, яка пропагує військову службу серед дітей. Про це повідомила Луганська обласна прокуратура.
Їй інкриміновано колабораційну діяльність, а також порушення законів та звичаїв війни (ч. 6 ст. 111-1, ч. 1 ст. 438 КК України).
За даними слідства, у листопаді 2022 року жінка обійняла посаду “начальника штабу регіонального відділення всеросійського дитячо-юнацького військово-патріотичного суспільного руху “Юнармія” в так званій “ЛНР”.
![](/upload/media/2024/02/21/65d5f4949f545-21-02-pidozra-8.jpg)
Підозрювана займається організацією російського руху на тимчасово окупованій Луганщині та залученням до нього школярів, організовує “урочисту посвяту” до “Юнармії”. Їх навчають військової справи: користуватися зброєю, володіти основами тактичної і стройової підготовки, змушують носити форму, берети та берці. Зокрема, у межах військово-патріотичного виховання створюються мурали на честь “героїв СВО” (так у Росії називають війну. – Ред.).
![](/upload/media/2024/02/21/65d5f4251b2af-21-02-pidozra-5.jpg)
Також підозрювана проводить пропаганду серед дітей для подальшого їхнього вступу до збройних сил та інших силових відомств РФ.
Крім того, вона бере участь у політичних заходах та пропагандистських медіакампаніях на підтримку Росії.
Прокуратура зазначає, що її дії порушують норми Женевської конвенції “Про захист цивільного населення під час війни” 1949 року та є воєнним злочином. Оскільки міжнародне гуманітарне право забороняє здійснення пропаганди служби в армії серед цивільного населення, а особливо коли вона спрямована на дітей.
![](/upload/media/2024/02/21/65d5f49471a0a-21-02-pidozra-2.jpg)
![](/upload/media/2024/02/21/65d5f494460c3-21-02-pidozra-6.jpg)
"Юнармія" на окупованій частині Луганщини. Фото – Луганська обласна прокуратура
Рух “Юнармія” створено за ініціативи міноборони РФ і є одним з головних механізмів для мілітаризації, мобілізації та військової підготовки молоді в Росії.
На окупованій частині Луганщини це формування почало діяти з 2019 року. Започатковане “2 армійським корпусом народної міліції ЛНР”. А після “приєднання” псевдореспубліки до РФ набуло нового статусу.
Наразі розв'язується питання щодо оголошення підозрюваної в розшук.
![](/upload/media/2024/02/21/65d5f49423b62-21-02-pidozra-4.jpg)
"Юнармія" на окупованій частині Луганщини. Фото – Луганська обласна прокуратура
Як повідомляв ІМІ, росіяни привезли з Тюмені вчителів російської до окупованого Сорокиного (Луганська область). В українському підпіллі пояснили: окупанти мають дефіцит “педагогів” саме з мови та історії, адже саме ці предмети є найважливішими в політиці зміни самоідентифікації українських дітей.
Крім того, окупаційні адміністрації на захоплених територіях України отримали вказівку з Кремля збільшити кількість місцевих дітей, дотичних до пропагандистських програм. Росіяни залучають дітей з першого класу, починаючи з конкурсу малюнків на пропагандистську тематику.
Help us be even more cool!