ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Під санкції потрапили 13 іноземних журналістів, 10 з яких спостерігали за "виборами" в ОРДЛО

22.03.2019, 12:00

Рада національної безпеки і оборони України застосувала персональні санкції щодо 13 іноземних журналістів, 10 з яких були спостерігачами за так званими “виборами” в тимчасово окупованих Російською Федерацією окремих районах Донецької та Луганської областей, повідомляє “Детектор медіа”.

Нові санкції запроваджено рішенням РНБО від 19 березня, введеним у дію указом Президента України № 82/2019 від 19 березня. Загалом у санкційних списках 848 фізичних осіб і 294 юридичні особи.

Зокрема, під санкції потрапили такі іноземні медійники:

 1. Рібейро Клаудіо (Рибейро Клаудио), громадянин Федеративної Республіки Бразилія, публіцист, диригент, член ЦК Компартії Бразилії, спостерігач за так званими "виборами в ЛНР/ДНР".
 2. Ставропулос Статіс (Ставропулос Статис), громадянин Грецької Республіки, журналіст, спостерігач за так званими "виборами в ЛНР/ДНР".
 3. Маркес Ісаак (Маркес Исаак), громадянин Королівства Іспанія, учасник незаконного збройного формування "ДНР", кореспондент інформаційного агентства Newsfront, спостерігач за так званими "виборами в ЛНР/ДНР".
 4. К’єза Джульєтто (Кьеза Джульетто, Chiesa Giulietto), громадянин Італійської Республіки, проросійський журналіст, екс-депутат Європарламенту, член правої партії "Брати Італії – національний альянс", спостерігач за так званими "виборами в ЛНР/ДНР".
 5. Рональд ван Амеронген (Рональд ван Амеронген, Ronald Van Amerongen), громадянин Королівства Нідерланди, проживає у т.зв. "ЛНР", журналіст, позаштатний кореспондент агентства новин "Донай", спостерігач за так званими "виборами в ЛНР/ДНР".
 6. Ілаясон Джордж (Илаясон Джордж), громадянин США, журналіст видання Washington’s Blog, проживає на непідконтрольній території Луганської обл., спостерігач за так званими "виборами в ЛНР/ДНР".
 7. Депрем Окай (Deprem Okay), громадянин Турецької Республіки, проживає на території окупованого Донбасу, журналіст інформагенції Evrensel, спостерігач за так званими "виборами в ЛНР/ДНР".
 8. Путконєн Янус (Путконен Янус, Putkonen Yanus), громадянин Фінляндської Республіки, журналіст, редактор агенції новин DONi News, спостерігач за так званими "виборами в ЛНР/ДНР".
 9. Екман Ярмо (Экман Ярмо, Ekman Jarmo), громадянин Фінляндської Республіки, керівник "Товариства дружби "Фінляндія – Новоросія", журналіст, спостерігач за так званими "виборами в ЛНР/ДНР".
 10. Неан Крістель (Нэан Кристель, Neant Christelle), громадянка Французької Республіки, журналіст агентства DONi Press, спостерігач за так званими "виборами в ЛНР/ДНР".
 11. Оксенрайтер Мануель (німецькою мовою – Ochsenreiter Manuel), головний редактор ультраправого німецького журналу Zuerst!, співробітник російського Центру стратегічної кон’юнктури, неодноразово відвідував тимчасово окуповану Російською Федерацією територію Автономної Республіки Крим та м. Севастополя. Цей журналіст підозрюється в причетності до підпалу спілки угорців в Ужгороді.
 12. Ліатсос Дімітріос (грецькою мовою – Λιάτσος Δημήτρης), кореспондент грецької корпорації телерадіомовлення (грецькою мовою – Ελληνική Ραδιοφωνία Τηλεόραση, ERT) в Російській Федерації, автор низки публікацій з російської тематики в грецькому виданні Tribune.gr, активний політичний коментатор, учасник політичних ток-шоу на російських телеканалах.
 13. Софокліс Софоклі Яннії, громадянин Республіки Кіпр, з 2011 року головний редактор московського бюро кіпрського політичного видання "Харагві" (грецькою – Χαραυγή), партійної газети Прогресивної партії трудового народу Кіпру (ΑΚΕΛ), доктор юридичних наук, колишній співробітник посольства Республіки Кіпр у м. Москві.

Щодо всіх 13 іноземних медійників застосовано такі санкції, як блокування активів і відмова в наданні та скасування віз і заборона в’їзду на територію України. А щодо тих десяти, які були спостерігачами на так званих "виборах" на окупованій території, також застосовано санкцію "запобігання виведенню капіталів за межі України".

Як повідомляв ІМІ, 19 березня 2019 року Рада національної безпеки та оборони доручила Службі безпеки України завершити перевірку причетності до терористичної діяльності телеканалів “112 Україна” та NewsOne. Про це йдеться в рішенні РНБО “Про застосування, скасування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”, введеному в дію указом Президента України №82/2019 від 19 березня 2019 року.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!