ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Під час повномасштабного вторгнення РФ в Україні загинув 61 медійник – ІМІ

06.06.2023, 11:27
Фото – blogs.icrc.org
Фото – blogs.icrc.org

Станом на зараз Російська Федерація скоїла 518 порушень проти медіа в Україні. Серед них – убивства журналістів, закриття медіа, поранення журналістів, підрив телевеж. Станом на сьогодні загинув 61 медійник. З них 10 загинули під час виконання професійних обов'язків.

Про це під час пресконференції "Злочини Росії проти українських журналістів: стратегія діяльності РФ на окупованих територіях" заявила керівниця відділу моніторингу свободи слова ІМІ Катерина Дячук.

"Росія робить це цілеспрямовано – чинить тиск, вчиняє кібератаки на сайти українських медіа. Також ми зафіксували 16 випадків обстрілів телевеж. Це робилося для того, щоб створити інформаційний вакуум, викликати паніку серед людей. Щоб журналісти не могли доносити інформацію про війну, яку розпочала Росія проти України", – йдеться в повідомленні.

У травні ІМІ зафіксував новий випадок викрадення – Ірини Левченко, журналістки, яка була на пенсії.

"Зазвичай викрадали журналістів, які працювали, а зараз дійшло до того, що викрадають журналістів на пенсії. Тобто окупанту не вигідно, щоб будь-яка людина, яка може впливати на свідомість громадян, була в професії чи була дотичною до інформаційного спротиву на окупованій території", – додала Катерина Дячук.

Вона наголосила, що росіяни знали, до кого йдуть на окупованих територіях, – у них були списки журналістів:

"Вони приходили до квартир. Ми фіксували такі випадки в Запорізькій області, у Мелітополі. Окупанти приходили до квартири, знаючи, що там є певна журналістка. Так, це квартира її батьків, і вона там не живе, але вони знали, що вона там жила. Тобто заздалегідь були підготовлені списки".

Як повідомляв ІМІ, від початку війни в Україні порушили 62 справи щодо злочинів проти представників ЗМІ.

Liked the article?
Help us be even more cool!