Перший канал залишається лідером з кількості замовних суспільно-політичних матеріалів
Перший національний телеканал у листопаді став лідером з кількості матеріалів суспільно-політичної тематики з ознаками замовності (цензури) - 35 матеріалів. Тенденцію до зростання кількості матеріалів з ознаками замовності демонструє канал «1+1». Про це йдеться у моніторингу матеріалів суспільно-політичної тематики з ознаками замовності (цензури) в теленовинах за тиждень із 5 по 10 листопада 2012 року, повідомляє MediaSapiens.
На другому місці “1+1” - 24 матеріали з ознаками замовності. На третьому – ICTV (21), на четвертому – СТБ (16), на п’ятому – ТРК “Україна” (16), на шостому – “Інтер” (15), на сьомому – Новий канал (12), на восьмому – 5-й канал (12 матеріалів).
“На звітному тижні листопада загальна кількість таких матеріалів була загалом меншою, ніж у попередньому місяці, попри доволі велику кількість подій, пов’язаних із підрахунком голосів на проблемних округах. Канали давали цю тематику дуже фрагментарно”, - йдеться у моніторингу.
Сталу тенденцію впродовж трьох місяців до зменшення подібних матеріалів демонструють три канали – «Інтер», СТБ й «Україна». Натомість тенденцію до зростання кількості матеріалів з ознаками замовності демонструє канал «1+1». Антилідером цього списку вже котрий місяць продовжує залишатися Перший канал.
Протягом звітного тижня, йдеться у моніторингу, на більшості каналів мали ознаки замовності (цензури) матеріали, пов’язані з висвітленням подій на проблемних округах, а також акцій протесту опозиції під ЦВК. Також на звітному тижні була стабільна кількість традиційних коротких матеріалів про пересування й заяви (часто такі, які не мають реальної інформаційної цінності) Януковича, Азарова та інших посадовців.
Крім того, йдеться у дослідженні, у реалізації політичного замовлення значну роль продовжують відігравати замовчання тем або їх складових (позицій та аргументації окремих сторін, експертних оцінок, конкретних фактів і бекґраундів), оприлюднення яких є невигідним для влади.
Перше місце з кількості замовчаних важливих тем, думок, фактів або бекграундів у листопаді 2012 року посів Перший канал – 102 випадки. На другому місці – Новий канал (97 випадків), на третьому – СТБ (96), на четвертому – “Україна” (94), на п’ятому – "1+1" (93), на шостому – ICTV (93), на сьомому – 5-й канал (89), на восьмому – “Інтер” (84 випадки).
Зокрема, протягом місяця жодний з каналів не повідомляв про такі події:
Адміністрацію президента пікетують, вимагаючи встановлення результатів виборів за протоколами з мокрими печатками (9 листопада)
НСЖУ висловила занепокоєння великою кількістю журналістських посвідчень у «братчиків» у виборчкомах (7 листопада)
МВС хоче скасування журналістських посвідчень і введення єдиної прес-карти (15 листопада)
Мер Полтави хоче відсудити 100 тисяч грн в інтернет-ЗМІ за слова про те, що він «побував на килимі у Януковича» (15 листопада)
Прокуратура Броварів повернула міліції скаргу журналіста «Інтера», побитого під час зйомки заступником глави райдержадміністрації (16 листопада)
НСЖУ заявляє про тиск міської влади на олександрійський телеканал (28 листопада)
Абонплата за стаціонарні телефони підвищується для сільського населення на 10% вдруге за рік (1 листопада)
У Львові 14 висотних будинків залишаються без тепла через борги (5 листопада)
Житомирська влада вирішила відімкнути гарячу воду городянам (7 листопада)
Завдяки постанові Кабміну з українських аптек зникнуть 136 імпортних ліків, які не мають українських аналогів (15 листопада)
МВС придбало в жовтні патронів на 14 млн грн (5 листопада)
Мирослава Гонгадзе вимагає допиту Кучми й Литвина (5 листопада)
Моніторинг дотримання професійних стандартів у роботі інформаційних служб українських телеканалів здійснюється громадською організацією «Телекритика» за підтримки USAID, наданої через «Інтерньюз Нетворк».
Об’єктом моніторингу є сюжети суспільно-політичної тематики у вечірніх (головних) випусках новин на «Інтері», ICTV, «1+1», СТБ, Новому каналі, Першому національному, 5-му каналі й ТРК «Україна».
Help us be even more cool!