ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Перелік акредитованих у Раді журналістів переглядатиметься – Юрчишин

Перелік акредитованих у цьому скликанні Верховної Ради журналістів переглядатиметься, адже він уже не актуальний. Найімовірніше, в парламенті проведуть повну переакредитацію журналістів.

Про це в інтерв'ю Руху ЧЕСНО розповів новопризначений голова Комітету свободи слова Ярослав Юрчишин.

Серед іншого він зазначив, що робота над допуском журналістів у приміщення Верховної Ради ведеться, проте він не обіцяє, що журналісти до кінця воєнного стану все-таки зможуть повернутися в кулуари. 

За словами Юрчишина, базовим залишається питання безпеки – потрібно очистити перелік акредитованих журналістів від представників заборонених ЗМІ, а також переглянути діяльність окремих журналістів. Також є питання, чи насправді акредитовані особи є журналістами й наскільки легально вони отримали посвідчення. Іншою проблемою, на думку голови комітету, є відсутність достатньої кількості місць в укриттях та сховищах ради.

“Будівля не була розрахована на те, що доведеться в ній переховуватися.  Ми зробили запит до ДСНС та СБУ, аби дізнатися чітку кількість людей, яким у Раді можна гарантувати захист. Наприклад, коли приїжджає міжнародна делегація, то працівники апарату переходять на інші локації. Навіть для них місць не вистачає. Держава має гарантувати безпеку для всіх присутніх. Ми точно будемо посилювати парламентський пресцентр на Липській, бо там є забезпечені сховища”, – коментує Юрчишин. 

Він зазначив, що формат допуску журналістів до Верховної Ради шукатимуть, але наразі все вказує на те, що навряд чи дозволять допуск туди журналістів до завершення воєнного стану. Теоретично парламент може закласти кошти на розвиток укриття, але за це парламентарів відразу ж розкритикують, адже це не пріоритет. Водночас це має бути в планах, адже Росія нікуди не дінеться.

Як повідомляв ІМІ, 9 грудня 2023 року Верховна Рада призначила нардепа від фракції “Голос” Ярослава Юрчишина головою Комітету з питань свободи слова. Він уже заявив, що якість телемарафону слід підвищувати. Водночас, вважає він, телемарафон “вирішив питання щодо викривленої подачі інформації про війну та бойові дії”.

Liked the article?
Help us be even more cool!