ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Парламент Уганди запровадив смертну кару за гомосексуальність

22.03.2023, 17:00
Фото – theguardian.com
Фото – theguardian.com

Парламент Уганди ухвалив закон, який запроваджує смертну кару або довічне ув'язнення за гомосексуальність, “вербування, просування та фінансування” одностатевої “діяльності”. Цей документ ще може ветувати президент.

Про це повідомляє Громадське з посиланням на The Guardian.

За законопроєкт 21 березня проголосували 389 депутатів, і тільки два парламентарі, Фокс Одоі-Ойвелово та Пол Квізера Буцяна, виступили проти закону.

“Законопроєкт погано продуманий, він містить положення, які є неконституційними, нівелює досягнення в боротьбі з гендерним насильством. Це суперечить усім відомим правовим нормам”, – зазначив Одоі-Ойвелово.

Відтепер доля законопроєкту залежить тільки від президента Йовері Мусевені, який може накласти вето або підписати його як закон.

За даними The Guardian, до 2014 року в Уганді, яка є досить консервативною християнською країною, вже діяв подібний закон, який передбачав довічне ув’язнення за гомосексуальність.

Попередня версія закону спричинила широку міжнародну критику та 1 серпня 2014 року була анульована Конституційним судом. Після скасування закону представники ЛГБТ продовжували зазнавати жорсткого осуду та навіть насильства. 

Правозахисники виступили проти нового закону та назвали його “законом про ненависть”. Юристка та правозахисниця Сара Касанде назвала ухвалення документа “трагічним днем в історії Уганди”. 

“Положення законопроєкту про боротьбу з гомосексуальністю є варварськими, дискримінаційними та неконституційними. Проте не втрачайте надії, цей огидний законопроєкт буде зрештою скасований”, – зазначила Касанде.

За підрахунками The Guardian, у 72 країнах одностатеві стосунки караються законом. З них у восьми країнах передбачено смертну кару.

В Ірані, Судані, Саудівській Аравії та Ємені гомосексуальність досі карається смертною карою відповідно до законів шаріату. Те саме стосується деяких районів Сомалі та північної Нігерії. У двох інших країнах – Сирії та Іраку – смертні вироки виконують недержавні організації, зокрема “Ісламська держава”.

Натомість найкраща підтримка прав ЛГБТК у Швеції та Нідерландах. За рейтингом Єврокомісії, жителі цих двох країн стверджують, що геї, лесбійки та бісексуальні люди повинні мати ті самі права, що й гетеросексуальні люди.

Liked the article?
Help us be even more cool!