ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Пандемія COVID-19 погіршила ситуацію з правами людей у світі – Amnesty International

19.10.2021, 15:00
Фото – multimedia.europarl.europa.eu
Фото – multimedia.europarl.europa.eu

Пандемія COVID-19 погіршила ситуацію з правами людей у світі. Це має небезпечний вплив на кризу громадського здоров'я.

Про це повідомляють Букви з посиланням на доповідь міжнародної правозахисної організації Amnesty International.

У доповіді йдеться, що протягом усієї пандемії “уряди чинили безпрецедентну атаку на свободу вираження поглядів, різко обмеживши права людей”.

“Комунікаційні канали були цензуровані, а засоби масової інформації закриті. Це негативно позначилося на можливості громадськості отримати доступ до важливої ​​інформації про те, як боротися з COVID-19”, – заявив старший директор з питань адвокації досліджень та політики організації Раджат Хосла.

Це також має небезпечний вплив на кризу громадського здоров’я.

За словами Хосла, у розпал пандемії низку журналістів та медиків примушували мовчати та ув’язнювали. Так, люди не могли отримати точно та своєчасно інформацію, зокрема про те, як захистити себе та свою громаду. 

“Приблизно 5 мільйонів людей загинули від COVID-19, і брак інформації, ймовірно, був чинником, що сприяє цьому”, – зазначив він.

У доповіді зазначили, що під час пандемії низка країн запровадила репресивні закони під виглядом боротьби з пандемією. Серед таких країн Китай, Нікарагуа, Танзанія та Росія.

Так, у Китаї медичні працівники, професійні та громадянські журналісти намагалися підняти тривогу ще в грудні 2019 року, на початку спалаху епідемії. Однак уже до лютого 2020-го було розпочато 5511 кримінальних розслідувань проти осіб, які опублікували інформацію про спалах, за “вигадку і навмисне поширення неправдивої та шкідливої ​​інформації”.

Китайська журналістка Чжан Чжань відвідала Ухань у лютому 2020 року, щоб повідомити про спалах COVID-19. Згодом вона зникла безвісти, а пізніше стало відомо, що її затримала поліція. Чжан Чжань була засуджена до чотирьох років ув’язнення за звинуваченням у “збиранні пліток та провокуванні неприємностей”.

Уряд Танзанії при адміністрації колишнього президента Джона Магуфулі зайняв позицію заперечення щодо COVID-19. З березня до травня 2020 року влада використовувала закони, що забороняють та криміналізують “неправдиві новини” та інші заходи, щоб обмежити висвітлення ЗМІ поводження уряду з боротьбою з COVID-19.

Влада Нікарагуа використовувала COVID-19 для запровадження “Спеціального закону про кіберзлочинність” у жовтні 2020 року для того, щоб применшити вплив пандемії та залякати тих, хто викликає занепокоєння. На практиці це також дозволяє владі карати тих, хто критикує політику уряду.

У квітні 2020 року Росія розширила чинне законодавство проти “фейкових новин” і запровадила кримінальні санкції за “публічне поширення свідомо неправдивої інформації” в контексті надзвичайних ситуацій. Водночас  поправки були описані як частина реакції влади на COVID-19. Однак ці заходи залишаться чинними й після спалаху пандемії.

“Зрозуміло, що обмеження свободи слова, пов’язані з COVID-19, – це не просто обмежені часом надзвичайні заходи для подолання тимчасової кризи. Вони є частиною наступу на права людини, який триває у всьому світі протягом останніх кількох років, – і уряди знайшли ще один привід для посилення свого нападу на громадянське суспільство”, – сказав Раджат Хосла.

В організації закликали держави припинити використовувати пандемію як привід обмеження права на свободу вираження поглядів, надавати правдиву та доступну інформацію, щоб громадськість могла бути повністю поінформована про пандемію. І зауважили, що цензура не допомагає боротися з дезінформацією, адже “це роблять вільні та незалежні ЗМІ й сильне громадянське суспільство”.

Liked the article?
Help us be even more cool!