ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Органи безпеки Німеччини моніторять, як RT Deutsch подає новини про коронавірус

26.03.2020, 10:43
Фото - RT
Фото - RT

Федеральне відомство із захисту конституції (BfV) та Федеральне управління кримінальної поліції (BKA) моніторять, як російський мовник Russia Today Deutsch висвітлює тему епідемії коронавірусу у Німеччині.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на видання Bild.

“Наразі викривлені повідомлення державної пропаганди Путіна про епідемію коронавірусу в Німеччині вимагає дій відомства із захисту конституції”, - пише видання.

Російський державний мовник RT Deutsch тижнями релятивізує та інструменталізує кризу в Німеччині. Заходи, що їх вживає федеральний уряд, піддаються критиці як сіяння паніки та намагання “отримати більший контроль над суспільством”.

“Доходить до тверджень, що ніякої епідемії взагалі немає”, - йдеться у повідомленні.

Все це подається у поєднанні “класичних новин, результатів опитувань, думок і експертних дискусій”. Одна лише програма від 20 березня під заголовком: “Епідемія, якої ніколи не було”, була переглянута не менше 657 тисяч разів.

Речник МВС ФРН Петер Альтер не підтвердив напряму, чи дійсно відповідні структури надають особливої уваги діяльності RT Deutsch, але зазначив, що “Інтернет-телебачення RT Deutsch, яке експлуатується Росією в Німеччині німецькою мовою, відоме Федеральному управлінню із захисту конституції”. Він зауважив, що всі органи безпеки уважно дивляться за тим, як може використовуватися тема коронавірусу з метою інструменталізації та дезінформації. Альтер підкреслив, що “цільова дезінформація та неправильна інформація можуть загрожувати громадській безпеці та порядку”.

Речник федерального уряду ФРН Штеффен Зайберт зазначив, що органи влади намагаються забезпечувати професійною та обгрунтованою інформацію власними каналами, також є ЗМІ, які виконують чудову, поважну та професійну інформаційну роботу. Водночас він закликав не дозволяти собі панікувати через спотворені повідомлення та fake-news, які, на жаль, також розповсюджуються з метою поширити невпевненість і розгубленість.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!