ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Опитування: 44% українців читають тг-канали, мають запит на швидке та лаконічне подання інформації

Колаж ІМІ
Колаж ІМІ

Українці зазвичай отримують інформацію з телеграм-каналів (44%), з телебачення – 43% (старші респонденти).

Такими є результати всеукраїнського опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) на замовлення консультативної місії Європейського Союзу в Україні.

КМІС зазначає, що простежується значний перехід до користування і отримання інформації з інтернет-джерел та втрата телебаченням свого колишнього безумовного лідерства. 

Так, з ютуб-каналів отримують інформацію 36%, з новинних інтернет-видань – 34%. Інші джерела називали менше респондентів (зокрема, фейсбук назвали 22%).

Дослідники зазначають, що інші опитування КМІС показують: серед тих самих телеграм-каналів немає однозначних лідерів, а респонденти називають сотні чи тисячі різних каналів. Водночас серед респондентів є запит на швидкий та лаконічний формат викладу інформації (з короткими текстами чи відео).

Використання інтернет-джерел поширене серед усіх вікових категорій і фактично домінує у всіх вікових категоріях 18–59 років. Проте серед респондентів віком 60+ досі домінує телебачення (72%), хоча багато хто користується і телеграмом, і ютубом, і новинними інтернет-сайтами. 

Також дослідники зазначають, що з віком стає більше тих, хто покладається на телебачення, навіть серед 18–59 річних: про ТБ говорять 13% серед 18–24 річних, і далі показник зростає до 45% серед 45–59 річних. Також в опитуванні звертається увага на схід, де (як на вразливий регіон) менше тих, хто покладається на телебачення, проте і найбільше тих, хто покладається на телеграм-канали.

Водночас українським ЗМІ довіряють 49% респондентів, не довіряють 43%. Помітно критичніші до українських ЗМІ мешканці сходу, де лише 19% довіряють їм (в інших регіонах – 43–59%).

Опитування проведено впродовж 4–20 вересня 2023 року методом особистих (face-to-face) інтерв’ю. Опитано 2005 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, які контролюються урядом України (крім Херсонської і Донецької областей).  Опитування проводилося з дорослими (віком 18 років і старше) громадянами України.

Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,5) не перевищувала 3,3%.

Liked the article?
Help us be even more cool!