ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Опубліковано короткий список номінантів антипремії за сексизм "Це яйце – 2020"

01.12.2020, 14:00

Народні депутати, посадовці, кандидати й кандидатка на місцевих виборах, а також Президент України; національні канали та місцеві видання. Розповідаємо, хто ввійшов до списку номінантів антипремії "Це яйце – 2020".

Після отримання десятків заявок з номінантами через онлайн-форму професійна комісія шляхом голосування обрала кандидатури в номінаціях “Сексистське висловлювання” та “Сексистський матеріал”. Вони ввійшли до короткого списку цьогорічної антипремії. 

Нагородження головних сексистів/-ок відбудеться 8 грудня, о 13:00, онлайн під час Zoom-конференції із трансляцією на фейсбук-сторінках організацій, які проводять цьогорічну антипремію. 

До складу комісії ввійшли: 

  • Вікторія Єрмолаєва, головна редакторка сайту кампанії проти сексизму “Повага”, координаторка цьогорічної премії "Це яйце"; 
  • Тамара Марценюк, к. соц. н., доцентка кафедри соціології Національного університету "Києво-Могилянська академія", гендерна експертка Української гельсінської спілки з прав людини;
  • Єлизавета Кузьменко, голова ГО "Асоціація "Жінки в медіа", членкиня Комісії з журналістської етики;
  • Гала Скляревська, заступниця шеф-редакторки "Детектора медіа";
  • Наталія Лигачова, голова правління ГО "Детектор медіа", шеф-редакторка порталу "Детектор медіа";  
  • Андрій Куликов, теле- та радіоведучий, співзасновник Громадського радіо та голова Комісії з журналістської етики;
  • Ірина Виртосу, журналістка Центру прав людини ZMINA;
  • Ірина Славінська, координаторка з гендерних питань кампанії проти сексизму в медіа та політиці "Повага";
  • Ірина Земляна, медіаекспертка і тренерка з безпеки Інституту масової інформації;
  • Ірина Тишко, координатокра проєкту #вибориБЕЗсексизму.

Перелік номінантів/-ок короткого списку в категорії "Сексистське висловлювання"

  • Очільник партії "Слуга народу" та керівник однойменної фракції, народні депутати Олександр Корнієнко і Давид Арахамія 

Лідер партії “Слуга народу” Олександр Корнієнко та голова фракції у ВР Давид Арахамія під час візиту до Миколаєва втрапили в сексистський скандал. Обговорили свою колегу Ірину Аллахвердієву: "Така піддута, звичайно, трохи. Трохи тюнінг too much... Ну, баба робоча, взагалі. Як корабельна сосна". 

  • Генеральний директор ТК "Футбол" Олександр Денисов

Генеральний директор ТК "Футбол" Олександр Денисов висловив свою думку про суддівство Катерини Монзуль: "Я б хотів виступити на захист Катерини Монзуль. Мовляв, вона там довго приймає рішення, дивиться в монітор. Не чоловіча це справа, підганяти дівчину. Ви що, ніколи не чекали дівчину? Чекали. З цим можна боротися? Ні. Дівчатам властиво довго збиратися. – Та потім Денисов додав: – Так, рішення Монзуль буде приймати довше. Але лише тому, що має амбіції бути в Україні кращим арбітром. У тому числі найкращим серед мужиків. І в цієї дівчини, я вам скажу, сталеві нерви. Або, як у нас прийнято говорити у футболі, сталеві яйця. Катерина Монзуль не боїться приймати складні рішення, на відміну від мужиків”. 

  • Кандидат на посаду міського голови Одеси Євген Червоненко

У програмі "Урядовий квартал" Червоненко систематично ображав депутатку від фракції "Слуга народу" Галину Янченко. Вона пішла зі студії після фрази "Ваш уровень – научиться правильно, сдвинув ноги, сидеть на ток-шоу, девушка". 

  • Кандидатка на посаду міської голови Києва Ірина Верещук

Ірина Верещук сказала для видання gordonua.com: "Коли я чую про ці "феміністичні рухи", кажу їм: "В армію. І все стане на свої місця". Водночас забувши, що саме боротьба феміністок дозволила жінкам голосувати, бути обраними на виборні посади, обіймати важливі пости у всіх інституціях. 

  • Начальник Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в Кривому Розі Павло Дабіжа 

Начальник Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в Кривому Розі Павло Дабіжа в коментарі до допису депутатки Криворізької міської ради від об’єднання "Самопоміч" Людмили Бурман написав таке: "Найбільше зло – це допустити жінок і дітей до прийняття важливих рішень, наприклад до голосування, який би вигляд не мали ці люди. Саме тому загальне виборче право і рівність чоловіків і жінок – це нісенітниця". Наразі коментар видалено, проте ми не бачили публічного вибачення за ці слова.

Скрін за лінком: https://povaha.org.ua/zhinka-a-ne-politykynya-seksyzm-na-mistsevyh-vyborah/.

  • Президент України Володимир Зеленський

Президента Володимира Зеленського звинуватили в сексизмі за висловлювання, які він дозволив собі на Всеукраїнській нараді працівників вугільної галузі України. Зеленський, який хотів поспілкуватись із присутніми в залі, попросив жінку першою поставити йому запитання, аргументуючи це "правильністю". Коли на сексистський коментар очільника країни звернув увагу чоловік із залу, то Зеленський відповів йому: "Так, почекайте, ви ж не жінка, ви людина серйозна!"

Перелік номінантів/-ок короткого списку в категорії "Сексистський матеріал"

  • ZIK

Колишня заступниця міністра інфраструктури Олександра Клітіна оголосила про створення власної партії "Україна проти корупції". Своє відеозвернення експосадовиця записала з відкритим декольте, чим спровокувала хвилю обговорень та шеймінгу в соцмережах. Натомість в ефірі каналу ZIK влаштували опитування, справжні в неї груди чи штучні. 

  • "Страна.Юа"

Сексизм у заголовку "Новый глава Офиса президента назначил себе красивого пресс-секретаря. Фото".

  • "Новини Черкащини" та "Таблоїд 18000"

Сексизм через применшення ролі жінки в заголовку "Дружина письменника з Черкас отримала нагороду за найкращу режисуру на американському кінофестивалі" та "Дружина письменника з Черкас отримала нагороду за найкращу режисуру". Ідеться про українську режисерку Ірину Цілик, яка отримала нагороду американського фестивалю незалежного кіно "Санденс – 2020" за найкращу режисерську роботу в категорії світового документального кіно за стрічку "Земля блакитна, ніби апельсин" та ще низку інших нагород міжнародних кінофестивалів. 

  • 5 канал

5 канал випустив в ефір матеріал про те, що кухар на станції "Академік Вернадський" Василь Омелянович вчинив самогубство через нібито зраду коханої жінки. У сюжеті 5 каналу ведуча зазначає, що ексколеги Василя вважають, що це сталося, зокрема, через "гендерний баланс у команді". Що не так з подібними сюжетами, детально обговорили під час онлайн-дискусії "Робота медіа та історія про загибель полярника на станції "Академік Вернадський". 

  • galinfo.com.ua

Інформаційна агенція Гал-інфо опублікувала статтю з рубрики "Портрет кандидата". Героїнею матеріалу стала Оксана Юринець – кандидатка від партії "Удар". Матеріал супроводжувався ілюстрацією, що зображувала Оксану з великими губами та довгими нарощеними нігтями. Позаду неї було видно велику чоловічу тінь. Чоловіків Гал-інфо зобразила зовсім по-іншому. 

  • "ТСН. Тиждень", 1+1

Журналісти програми "ТСН. Тиждень" на каналі "1+1" вирішили оригінальним способом пояснити українцям, що таке гендерні квоти у виборчому законодавстві. У сюжеті, який виходив якраз у день виборів, замість того, щоб об’єктивно та збалансовано підійти до питання, телевізійники стереотипно подали інформацію про те, що, мовляв, гендерні квоти – це про дружин відомих політиків, але аж ніяк не про професійних, освічених, самодостатніх кандидаток, яких на цих місцевих виборах у списках політичних партій було зареєстровано понад 100 тисяч. 

Сексистський сюжет про похід жінок у політику розглядається як політична технологія їхніх чоловіків, а не самостійна участь жінок у виборах. Він демонструє, як питання реалізації історичної 40-відсоткової гендерної квоти можна зіпсувати непрофесійним підходом. Шкода, що журналісти не зрозуміли механізму позитивних дій та дотрималися традиційних і шкідливих уявлень про роль жінок в українській політиці. 

  • "Європейська правда "

Видання "Європейська правда" опублікувало в себе матеріал із заголовком "Жінка для Байдена: як темношкіра кандидатка у віцепрезиденти США допоможе здолати Трампа". Журналісти допускають гру слів, і роль Камали Гарріс сприймається неоднозначно. 

 

Liked the article?
Help us be even more cool!