ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Оприлюднено текст Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності – 2020

11.11.2020, 11:45
Фото – Суспільне
Фото – Суспільне

Українське радіо опублікувало текст XX Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності – 2020 під назвою “Виклики книжкової ери”.

Текст радіодиктанту, який створив письменник і видавець Іван Малкович, опубліковано 11 листопада на сайті Українського радіо.

Відбувся радіодиктант 9 листопада, у прямому ефірі Суспільного його читала акторка Римма Зюбіна.

Наводимо повний текст радіодиктанту:

Виклики книжкової ери

Наприкінці минулого тисячоліття читачі стурбовано запитували: "Невже електронні носії витіснять традиційну книжку?" Але коли Джоан Ролінґ написала "Гаррі Поттера" і її серія романів розійшлася стомільйонними паперовими накладами, це питання втратило свою гостроту.

Сьогодні більш-менш зрозуміло, що електронні носії, принаймні поки що, не створюють кардинальної загрози паперовим книжкам. Проте з’явилися вони не випадково. Гадаю, це Бог так готує нас до далеких мандрівок. Це він підсунув нам гаджети, щоб ми змогли колись забрати із собою на інші планети свої улюблені книжки, музику, фотографії, картини, – бо як інакше вдалося б це зробити?

Отож доки Ілон Маск ще тільки на півдорозі до інших світів, паперова книжка в безпеці. Однак деякі науковці стверджують, що коли люди нарешті зможуть зачати й народити в космічних умовах нове життя, то таке людське дитя буде схоже радше на знайомий кінематографічний образ "енелятка" – з великою головою, очима на пів обличчя, слабкими м’язами. Для нього, на відміну від нас, такі приємні відчуття, як гортання сторінок, запах паперу, будуть невідомі. І ось, напевно, вже аж тоді й запанує ера електронної книжки.

Але й це не страшно: головне – читати, і не так важливо, з яких носіїв. Бо книжки – це знання й емоції, які, на відміну від щоденного потоку інформації, залишаються з нами надовго.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!