ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Омбудсмен скерувала до КС подання щодо е-декларування для активістів

14.06.2018, 11:30

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова скерувала 13 червня до Конституційного Суду України подання щодо визнання неконституційним електронного декларування для громадських активістів. Про це повідомляється на сайті омбудсмена.

“Омбудсмен наголошує, що необхідність подання електронних декларацій про майновий стан робить громадянське суспільство, яке має відігравати роль органу контролю влади, залежним від неї. Антикорупційні обмеження передбачені лише для чиновників. Поширення цих зобов’язань на фізичних осіб суперечать конституційним правам та принципу верховенства права в частині порушення правової визначеності”, – йдеться в повідомленні.

Як повідомляв ІМІ, 3 квітня 2018 року депутати Верховної Ради не внесли до порядку денного законопроекти про скасування е-декларування для представників громадських організацій: законопроекти №8120 та №8120-1 щодо відтермінування е-декларування для активістів та законопроекти №8209 та №8209-1 щодо скасування  е-декларування для представників ГО.

3 квітня Верховна Рада відхилила президентський законопроект №6674 і депутатський законопроект №6271, якими пропонувалося скасувати е-декларування для громадських активістів.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!