ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Олександра Матвійчук отримала альтернативну Нобелівську премію

03.10.2022, 15:03
Фото – Facebook-сторінка Олександри Матвійчук
Фото – Facebook-сторінка Олександри Матвійчук
 
Голова Центру Громадянських Свобод (ЦГС) Олександра Матвійчук стала лауреаткою премії "За правильний спосіб життя". Її ще називають альтернативною Нобелівською премією, пише "Детектор медіа."

Імена лауреатів премії "За правильний спосіб життя" оголосив 29 вересня шведський фонд Right Livelihood Award Foundation. Олександра Матвійчук і ЦГС стали першими лауреатами цієї премії в Україні. Загалом цього року фонд Right Livelihood Award Foundation розглянув 175 номінантів із 77 країн.

Журі премії наголошує на тому, що діяльність Олександри Матвійчук і Центру Громадянських Свобод спрямована на розбудову демократичного майбутнього України.

"Вона як голова Центру Громадянських Свобод (ЦГС) та організація відіграють важливу роль у зміцненні українського громадянського суспільства та національних інституцій протягом більш ніж десяти років, а також сприяють утвердженню верховенства права та дотриманню міжнародного права", – йдеться в обґрунтуванні організаторів.

Також премію вручено за визначну роботу Олександри Матвійчук "з документування воєнних злочинів і порушень прав людини", що робить можливим притягнення до відповідальності воєнних злочинців РФ.

"У сфері міжнародного права Матвійчук і ЦГС давно виступають за приєднання України до Міжнародного кримінального суду. Ця робота стала особливо важливою в контексті війни Росії проти України, ставши прикладом для документування воєнних злочинів і порушень прав людини. Своєю роботою Матвійчук і ЦГС забезпечують і розбудовують демократичне майбутнє України", – наголошують організатори.

"Зараз ми переживаємо дуже драматичний час української історії, ми боремося за свободу в усіх сенсах. Ми боремося за свободу бути незалежною державою, ми боремося за свободу бути українцями, ми боремося за свободу мати демократичний вибір. Ми платимо за це досить високу ціну. Тож ця премія є жестом підтримки нашої боротьби загалом і моєї праці зокрема", – наголосила Олександра Матвійчук у короткому інтерв’ю для організаторів.

Альтернативну Нобелівську премію засновано 1980 року. Її призовий фонд становить 3 мільйони шведських крон. Поповнюється він добровільними пожертвами. Премію присуджують за захист прав людини, захист довкілля та миру. Премія фонду Right Livelihood Award Foundation вручається щорічно чотирьом людям чи організаціям, яких, на думку засновника фонду, шведсько-німецького мецената Якоба фон Ікскюля, проігнорували під час вручення традиційної Нобелівської премії.

Liked the article?
Help us be even more cool!