Підконтрольна Росії прокуратура Криму повідомляє про проведення слідчих дій відносно затриманих в Криму 19 квітня журналістів. Про це повідомляє Крим.Реалії з посиланням на сайт відомства.

Зокрема, йдеться про обшук в будинку одного з журналістів, якому приписують “сепаратизм”, і вилучення у нього комп'ютерної техніки.

“Сьогодні в рамках розслідування кримінальної справи на підставі постанови Київського районного суду Сімферополя проведений обшук за місцем проживання автора публікації. В ході слідчої дії співробітниками ФСБ виявлено та вилучено комп'ютерну техніку та носії інформації, а також інші документи, що свідчать про підготовку статті екстремістського характеру”, – повідомила прокуратура.

У відомстві наполягають на законності кримінальної справи стосовно даного журналіста і стверджують, що в ході обшуку знайдені “докази” зв'язку журналіста з Крим.Реалії, де, як стверджують у відомстві, розміщувалися відповідні матеріали журналіста.

“Крім того, на підставі постанов Київського районного суду Сімферополя проведені обшуки за місцем проживання низки інших авторів, які надають свої матеріали для опублікування на новинному інтернет-порталі “Крим.Реалії”, – повідомляють в  прокуратурі Криму.

Імена та прізвища затриманих журналістів у відомстві не називають.

Як повідомляв ІМІ, 19 квітня підконтрольний Росії “прокурор Криму” Наталія Поклонська заявила про порушення російською ФСБ кримінальної справи відносно кримського журналіста за “заклики до порушення територіальної цілісності Росії”.

Поклонська стверджує, що справу порушено щодо кореспондента проекту Радіо Свобода “Крим.Реалії”. Кримський журналіст Олег Крючков повідомляє, що йдеться про Миколу Семену, в будинку якого, як стверджує Крючков, вранці 19 квітня провели обшук силовики.

19 квітня у Криму пройшли обшуки в будинках ще двох журналістів. Зокрема, у Леньяри Абібулаєвої та Люманової Руслани.

Підконтрольний російській владі сайт “Кримінформ” повідомив про обшуки у журналістів за сімома адресами в Криму – в Сімферополі, Севастополі та Ялті. Однак підтвердження даної інформації з незалежних джерел немає.

Голова Незалежної медіа-профспілки України Юрій Луканов назвав обшуки у кримських журналістів 19 квітня тиском на вільну пресу.