ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Окупаційний суд Сімферополя продовжить розгляд у "справі Владислава Єсипенка"

15.02.2022, 10:45
Фото – Кримська солідарність / Крим.Реалії
Фото – Кримська солідарність / Крим.Реалії

Окупаційний районний суд Сімферополя 16 лютого продовжить розглядати по суті справу фрілансера Крим.Реалії Владислава Єсипенка. Йому закидають “незаконне виготовлення вибухових речовин та зберігання зброї”.

Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

“Закликаю Генерального консула України в Ростові-на-Дону Тараса Малишевського, міжнародні правозахисні організації відвідати незаконні суди за недопущення порушення прав незаконно утримуваних громадян України, а також спрямування забезпечення права на захист і справедливий суд”, – написала Денісова.

Як повідомляв ІМІ, “Верховний суд Криму”, підконтрольний Росії, залишив у СІЗО до 18 березня 2022 року фрілансера Крим.Реалії (проєкт Радіо Свобода) Владислава Єсипенка. 

15 липня 2021 року в підконтрольному Росії Сімферопольському районному “суді” російський прокурор оголосив обвинувальний висновок у справі Владислава Єсипенка. Його звинувачують за статтями 223-1 (незаконне виготовлення вибухових речовин, перероблення або ремонт вибухових пристроїв) і 222.1 (незаконні придбання, передання, збут, зберігання, перевезення або носіння зброї, її основних частин, боєприпасів) КК Росії. 

Санкції обох статей передбачають до 12 років позбавлення волі. Максимальний термін покарання за сукупністю двох статей – 18 років позбавлення волі.

10 березня 2021 року співробітники ФСБ Росії затримали в окупованому Криму фрілансера Радіо Свобода Владислава Єсипенка. Він брав участь в акції до дня народження Тараса Шевченка, що відбулася в Сімферополі 9 березня. Журналісту інкримінують збір інформації “в інтересах спецслужб України”, зокрема Служби зовнішньої розвідки, повідомили в Центрі громадських зв’язків ФСБ Росії. Як стверджують в ФСБ, Єсипенко “здійснював фото- і відеофіксацію місцевості, об’єктів життєзабезпечення і місць масового перебування людей на території Криму”.

Liked the article?
Help us be even more cool!