ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Окупаційна влада Криму посилила блокування сигналу українських FM-станцій – правозахисники

01.10.2021, 10:00
Фото – onair.ru
Фото – onair.ru

Окупаційна влада Криму знову посилила на півночі півострова блокування сигналу українських FM-станцій. Такими є результати моніторингу мовлення радіостанцій станцій FM-діапазону на півночі півострова, який провела Кримська правозахисна група (КПГ) у вересні 2021 року.

У порівнянні з попереднім моніторингом, проведеним у червні цього року, ситуація з поширенням українського сигналу погіршилася.

“Раніше, у червні цього року, українське мовлення було доступне у восьми населених пунктах з 19. У вересні сигнал українських FM-радіостанцій поталанило почути лише в п'яти населених пунктах з того самого списку. До того ж кількість частот, на яких можна почути український радіосигнал, теж зменшилася”, – йдеться в повідомленні.

Водночас КПГ зазначає, що в березні 2021 року сигнал українських FM був доступний у 13 населених пунктах з 19 перевірених.

За даними КПГ, як і раніше, неможливо почути українські FM-радіостанції у населених пунктах Солоне Озеро, Джанкой, Овочеве, Мартинівка, Завіт Ленінський, Лобанове, Зелена Нива, Красноперекопськ, Армянськ, Ішунь.

У Вишнівці, Красноармійському, Придорожньому, Зарічному в червні на деяких частотах був доступний сигнал українських FM-станцій. У вересні на цих радіочастотах чутно одночасне мовлення двох радіостанцій. Внаслідок сигнал на цих частотах на сьогодні нерозбірливий.

На інших частотах у цих населених пунктах доступний сигнал російських FM-станцій гарної якості.

У Новоалександрівці та Єрмаковому можна почути лише одну українську станцію, в Істочному й Воїнці – по три радіостанції, у Передмістному – п’ять українських FM-радіостанцій.

Поблизу КПВВ “Чонгар”, на окупованій території півострова, можна почути програми шести українських FM-радіо, а неподалік КПВВ “Чаплинка” лише три українських радіостанції чутно з боку Криму.

На частоті 99,8 МГц, де в березні можна було вловити сигнал українського Радіо НВ, у всіх перевірених населених пунктах зі списку моніторингу тепер промовляє підконтрольне Міноборони РФ радіо “Звезда”.

Мовлення українських FM з Чаплинки, в північному Криму, заглушають такі російські радіостанції:

 • частоту радіо “Культура” 95,3 – радіо “Крым”;
 • частоту “Перець FM” 96,4 – радіо “Море”;
 • частоту радіо “Мейдан” 102,3 – “Спутник”;
 • частоту радіо “Хаят” 103,5 – “Маяк”;
 • частоту радіо “Промінь” 106,4 – “Ватан Седасы”.

Мовлення українських FM з Чонгара, в північному Криму, заступають такі російські радіостанції:

 • частоту Українського радіо 100,7 – радіо “Спутник”;
 • частоту радіо “Промінь” 102,6 – “Вести”;
 • частоту “Армія FM” 103 – радіо “Крым”;
 • частоту Радіо НВ 104,1 – радіо “Море”;
 • частоту Крим.Реалії” 105,9 – “Вести”;
 • частоту радіо “Херсон FM” 107,8 – “Ватан Седасы”.
Liked the article?
Help us be even more cool!