Окупанти розповсюджують на ТОТ Запорізької області застарілий фейк про смерть дитини
У батьківських чатах шкіл і дитсадків тимчасово окупованого Приморська Запорізької області розповсюджують застарілий фейк про смерть дитини через отруєння українським безалкогольним напоєм “Тархун”. Про це повідомила Суспільному Запоріжжя начальниця Приморської міської військової адміністрації Світлана Македонська.
За її словами, повідомлення містить інформацію, що нібито від “Тархуну” українського виробництва помер хлопчик і ще одна дівчинка перебуває в лікарні. Також у повідомленні додають перелік продуктів, які нібито можуть бути отруйні та небезпечні для вживання.
За інформацією Суспільного Запоріжжя, окупанти використали старий фейк про смерть хлопчика від газованого напою, а також набрехали про український напій. За словами очільниці Приморської МВА, українських продуктів на тимчасово окупованій території немає від моменту окупації РФ, тому вся ця інформація – фейк.
Повідомлення, що поширювалися шкільними чатами у тимчасово окупованій Приморській громад. Фото надане Світланою Македонською Суспільному
Розповсюджений допис є фейком, який активно тиражувався в кількох країнах, зокрема, РФ, Білорусі, Киргизстані, Казахстані, Україні у 2019 році. У повідомленнях разом з інформацією про смерть хлопчика і “дівчинку в реанімації” також писали про 15 “небезпечних продуктів”, які не можна споживати. Першим у списку зазначався газований напій “Тархун” українського виробництва. Всього у списку перебувало 11 продуктів, які виробляються в Україні.
Фейк про смерть хлопця від газованого напою бере початок від реального нещасного випадку з 13-річним підлітком з Красноярського краю у 2012 році, коли він випив півтора літра “Тархуну” після тренування і через кілька днів помер у лікарні. Тоді слідство перевірило магазин і напої і не виявив порушень. За рік після цього фейк про смерть дітей від газованих напоїв став періодично з'являтися у месенджерах і найбільшого розповсюдження отримав у 2019 році.
Повідомлення, що поширювалися вайбер-чатами у 2019 році. Фото – видання "Коротко ПРО"
Help us be even more cool!