ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Окупанти блокують на Херсонщині Viber та YouTube

05.07.2022, 15:56
Фото – Укрінформ
Фото – Укрінформ

Російські окупанти блокують Viber та YouTube у Херсонській області. Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на повідомлення херсонців у соцмережах та експерта з інформаційно-комунікаційних інтернет-технологій Юрія Антощука.

“YouTube через VPN ще виходить завантажити, а от Viber не виходить”, – діляться вони.

За словами Антощука, що в Херсоні йде блокування Viber. Він додав, що Viber зараз це не тільки комунікація між колегами, з рідними, сьогодні це один з методів входу в банк та отримання сповіщень.

“Я вже писав, що за відсутності українського мобільного зв'язку отримати смс-підтвердження на вхід у банк24 неможливо, а тому українські банки змогли налаштувати вхід з підтвердженням через Viber. Це трохи врятувало ситуацію, хоч і додало більше мороки. Але йде війна, а тому і така заморочка все ж рятує людей в окупації. Сьогодні ж блокування Viber – це також спроба відрізати жителів Херсонщини від української банківської системи повністю”, – написав експерт.

Водночас, за його словами, у Херсоні вже відкрили “мордорський банк”, почали оформлювати й видавати там картки.

На його думку, загарбники не очікували того рівня цифровізації, що є в Україні. Коли банки перестали видавати кошти – всі купували продукти та товари на ринках переказами з картки на картку через мобільні застосунки.

Антощук зазначив, що коли росіяни почали цензурувати інтернет, блокуючи доступ до українських новин, банківських сайтів, усі почали використовувати VPN-програми. Причому встановлюючи одразу декілька як на смартфон, так і на комп'ютери, зазначає експерт.

“Українці мають одразу встановлені декілька месенджерів – Viber, Telegram, WhatsApp, Signal. Тому, блокуючи один, у херсонців залишається альтернатива. Але це за умови, що люди встановлювали їх раніше, коли був мобільний зв'язок. Зараз, коли зв'язку немає і якщо немає інших месенджерів, треба встановлювати Wickr Me, який не вимагає телефону, щоб бути на зв'язку”, – пояснив експерт.

Що стосується банківської сфери, то, якщо зараз у Херсоні ще досить магазинів, які дають змогу оплатити товар карткою через термінал, то окупанти можуть піти далі, щоб придушити українську банківську систему на тимчасово окупованих територіях.

На його думку, вони можуть або вилучити всі термінали (це простіше), щоб люди не могли розраховуватися картками. Або вони можуть поставити свої термінали, але тоді не буде змоги оплатити через ці термінали українськими картками.

“Рашку покинули Visa і Mastercard, а це означає, що нашою карткою через їхні термінали навряд чи вийде оплатити щось. І тоді вони створять умови знову йти за їхніми картками”, – написав Антощук.

Він зазначив, що і тут є часткове рішення – встановити той же застосунок на смартфон, програмний POS-термінал, і люди, які мають NFC, зможуть розраховуватися в магазинах. Або ті ж QR-оплати робити.

“Так, це не для всіх зрозуміло буде, але таким чином можна дати можливість людям розраховуватися картками. Адже готівки української гривні стає дедалі менше + окупанти її знецінюють. Був курс 1 до 2, тепер 1:1,5, а скоро буде 1:1. Тобто за місяць вони знецінили гривню мінімум удвічі”, – прогнозує експерт.

Окрім Viber окупанти також заблокували YouTube та VPN, через який можна було дивитись українські новини. Антощук зауважив, що безкоштовного VPN вистачить ненадовго для перегляду YouTube. А та можливість, яку надали, наприклад, ClearVPN, коли через “Дія”-підпис можна отримати безліміт, також не для всіх – “Дію” мати встановлену в Херсоні небезпечно.

Нагадаємо, 30 травня загарбники відімкнули в Херсонській області інтернет і мобільний зв'язок від українських операторів, через що мешканці захоплених територій не можуть увійти до інтернет-банкінгу.

Liked the article?
Help us be even more cool!