ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Оголошено приймання заявок на конкурс Фонду розвитку українських ЗМІ

10.01.2020, 13:05
Фото – metod.gi.edu.ua
Фото – metod.gi.edu.ua

Посольство США запрошує незалежні засоби масової інформації (друковані, радіо, телевізійні та електронні) подавати заявки на конкурс Фонду розвитку українських ЗМІ. Конкурс проходить на постійній основі і не має кінцевого терміну.

Фонд розвитку українських ЗМІ приймає заявки від незалежних українських ЗМІ – друкованих, теле-, радіо- та інтернет-ресурсів. Партійні та державні ЗМІ під фінансування не підпадають. Програма також надає індивідуальні гранти журналістам та представникам українських медіа. Недержавні організації можуть претендувати на отримання фінансування, якщо їхні проєкти безпосередньо сприяють розвиткові українських медіа.

Під фінансування не підпадають рекламні видання; інформаційні бюлетені, які видаються недержавними організаціями; спеціалізовані видання, орієнтовані на висвітлення вузькопрофесійної тематики; проєкти, які дбають про партійні або політичні інтереси.

Максимальна сума фінансування становить 50 000 дол. США, однак середній розмір грантів становить 15 000 – 25 000. Сума гранта залежить від обсягу запланованої діяльності та періоду виконання проєкту, який може тривати від 1 до 12 місяців.

Організації та ЗМІ заохочуються до пошуку джерел співфінансування від інших донорів.

Підвищення професійних стандартів українських журналістів шляхом:

 • Проведення тренінгів для журналістів з питань медіаетики, протидії дезінформації, кібербезпеки та нових медіа.
 • Сприяння співпраці та партнерству між регіональними журналістами.
 • Підвищення організаційної спроможності роздержавлених ЗМІ за допомогою створення стійких бізнес-моделей, вивчення потреб аудиторії, покращення маркетингу та продажів.
 • Підтримки журналістських розслідувань через розроблення професійних стандартів та заохочення дослідженого та збалансованого аналізу соціальних та економічних питань, особливо на регіональному рівні.

Забезпечення сприятливого середовища для розвитку українських медіа шляхом:

 • Посилення інститутів, що працюють над питаннями медіаетики та створення регіональних мереж для захисту медіаетики на місцевому рівні.
 • Моніторингу порушень прав журналістів.
 • Запобігання використанню платних матеріалів (джинси), дезінформації та маніпуляцій у ЗМІ.
 • Підтримки розвитку малих місцевих ЗМІ для створення більш незалежного та конкурентоспроможного медіасектору.

Сприяння провідній ролі ЗМІ в демократичному суспільстві шляхом:

 • Забезпечення та підтримки провідної ролі медіа для гарантування прозорості та підзвітності уряду.
 • Підтримки діалогу між урядом, засобами масової інформації та громадянським суспільством через навчання представників державних пресофісів.
 • Проведення спільних семінарів, робочих зустрічей та круглих столів.

Підвищення якості української журналістської освіти шляхом:

 • Проведення студентських стажувань та менторських програм у провідних національних та регіональних ЗМІ.
 • Надання тренінгів зі створення новинного контенту для телебачення, друкованих та онлайн-ЗМІ, аналітики та журналістики даних.
 • Модернізації навчальних радіо- та телестудій на факультетах журналістики (н-д, як частина більшого проєкту, який має на меті створення університетських медіа).
 • Розроблення та впровадження курсів медіаменеджменту для поліпшення інституційної спроможності ЗМІ, роботи з персоналом та стратегічним плануванням.

Для того щоб узяти участь у конкурсі Фонду розвитку ЗМІ, надсилайте концепцію проєкту на адресу: KyivMDF@state.gov. Концепція має містити мету, основні заходи, очікуваний вплив, результати, тривалість та приблизний кошторис. Документ за обсягом не має перевищувати однієї сторінки. Якщо подана вами проєктна концепція відповідатиме завданням Фонду розвитку ЗМІ і зможе продемонструвати вимірюваний вплив, працівники програми нададуть необхідні інструкції щодо того, як заповнити необхідний пакет документів.

Усі організації та ЗМІ, які претендують на отримання фінансування від уряду США, мають отримати код DUNS (за винятком індивідуальних подавачів) і зареєструватися в системі SAM.GOV. Ми радимо вам розпочати процес реєстрації якомога раніше, оскільки він може тривати декілька тижнів. Просимо також зауважити, що реєстрацію в SAM потрібно оновлювати кожні 12 місяців.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!