ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Офіційна риторика РФ має ознаки підбурювання до геноциду українців – резолюція ПАРЄ

26.01.2023, 15:00
Фото – Слово і Діло
Фото – Слово і Діло

Російська офіційна риторика, яка використовується для виправдання повномасштабного вторгнення та агресії проти України, має ознаки публічного підбурювання до геноциду і може свідчити про геноцидний намір знищити українську національну групу як таку або принаймні її частину.

Про це йдеться в резолюції “Правові аспекти та аспект прав людини в агресії російської федерації проти України”, яку 26 січня ухвалила Парламентська Асамблея Ради Європи (ПАРЄ), повідомляє Укрінформ

“Асамблея відзначає, що з'являється дедалі більше доказів того, що російська офіційна риторика, яка використовується для виправдання повномасштабного вторгнення та агресії проти України, так званого процесу “деукраїнізації”, має ознаки публічного підбурювання до геноциду або розкриває геноцидний намір знищити українську національну групу як таку або принаймні її частину”, – йдеться в резолюції. 

ПАРЄ нагадала, що Конвенція про запобігання злочину геноциду та покарання за нього 1948 року, учасниками якої є як Україна, так і російська федерація, забороняє пряме та публічне підбурювання до вчинення геноциду та спроби вчинення геноциду

Також ПАРЄ “з надзвичайним занепокоєнням відзначає, що деякі дії, вчинені російськими силами проти українських цивільних осіб, можуть підпадати під дію статті II Конвенції, такі як убивства та насильницьке переміщення дітей з однієї групи до іншої групи з метою русифікації шляхом усиновлення російськими сім'ями та/або передання до дитячих будинків, що перебувають під російським управлінням, або інтернатних закладів, таких як літні табори”.

Крім того, у резолюції тричі міститься згадка про “можливий геноцид” в Україні. Зокрема, у тексті йдеться про агресивну війну РФ проти України та “звірства, що випливають з неї (воєнні злочини, злочини проти людяності та можливий геноцид)”. Також у ній міститься положення про те, що створення міжнародного спецтрибуналу щодо злочину агресії проти України не має впливати “на здійснення останнім юрисдикції щодо воєнних злочинів, злочинів проти людяності та можливого геноциду, вчинених у контексті тривалої агресії”. Крім того, у резолюції міститься згадка про існування міжнародних та національних механізмів для розслідування, переслідування та за потреби “покарання воєнних злочинів, злочинів проти людяності та можливого геноциду, скоєних під час війни, що триває”. 

ПАРЄ нагадала, що всі держави-учасниці Конвенції про геноцид “зобов'язані карати геноцид”. “Згідно з тлумаченням Міжнародного суду, вони також зобов'язані запобігати геноциду і мають відповідний обов'язок діяти, який виникає в той момент, коли держава дізнається або повинна була дізнатися про існування серйозної загрози вчинення геноциду”, – йдеться в документі. 

26 січня ПАРЄ ухвалила одноголосно резолюцію щодо правових аспектів та аспектів прав людини в агресії РФ проти України, яка засуджує порушення Росією прав людини в повномасштабній війні проти України.

Liked the article?
Help us be even more cool!