ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Офіс ГПУ розслідує злочини окупантів за трьома головними напрямами – Костін

07.02.2023, 10:32
Фото – Офіс генерального прокурора
Фото – Офіс генерального прокурора

Офіс генерального прокурора разом з міжнародними партнерами веде розслідування злодіянь, скоєних російськими окупантами, за трьома головними напрямами: злочин агресії, геноциду та воєнні злочини.

Про це розповів генеральний прокурор Андрій Костін під час онлайн-конференції під егідою брюссельського аналітичного Центру європейської політики, повідомляє Укрінформ.

“Зараз ОГП веде розслідування за трьома головними напрямками: злочин агресії, злочин геноциду та воєнні злочини. Безперечно, ведення агресивної війни призводить до воєнних злочинів та до масових звірств, це визначається як головний міжнародний злочин, який зосереджує в собі всі інші злочини, – і це є цитата з документів Нюрнберзького трибуналу”, – наголосив генпрокурор.

Він зауважив, що головним доказом злочину агресії є дії Путіна як президента РФ та головнокомандувача її збройних сил, який 24 лютого 2022 року віддав наказ на воєнне вторгнення в Україну і продовжує свої злочинні вчинки.

“Це злочин лідерства, який тягне за собою інші міжнародні злочини. Тож головні підозрювані в цьому злочині – політичні та військові керівники кремлівського режиму, які планували, готували, організовували та виконували цей акт агресії”, – пояснив Костін.

За його словами, в Офісі ГПУ зареєстровано більш як 66 тисяч випадків воєнних злочинів: від невибіркових обстрілів мирного населення до застосування тортур та сексуального насильства.

“На жаль, масштаби цих злочинів є дійсно руйнівними. Кількість спричинених ними смертей серед цивільного населення вже перевищує 9 тисяч, включаючи більше 460 дітей. Кількість цивільних людей, що отримали поранення, перевищує 12 тисяч, з них більше 900 – це діти. Тож наше головне завдання – забезпечити відповідальність за скоєння цих міжнародних злочинів, і на рівні не лише конкретних виконавців, російських військових, а й тих, хто віддавав їм накази та організовував це злочинне вторгнення та акт агресії”, – зазначив генпрокурор.

Як повідомляв ІМІ, Європейський парламент 19 січня ухвалив резолюцію на підтримку дії зі створення міжнародного трибуналу для притягнення до відповідальності всіх, хто винний у злочині агресії проти України, що був скоєний за політичного і військового керівництва Російської Федерації та її союзників.

Liked the article?
Help us be even more cool!