ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Офіс ГПУ оголосив підозру Пригожину

03.02.2023, 10:49
Фото – Андрій Єпіхін / ТАСС
Фото – Андрій Єпіхін / ТАСС

Офіс Генерального прокурора України оголосив 2 лютого підозру керівнику приватної військової компанії “Вагнер” Євгену Пригожину.

Відповідне повідомлення опубліковано в газеті “Урядовий кур’єр”, повідомляє Укрінформ

Пригожину оголосили підозру в зазіханні на територіальну цілісність і недоторканність України (ч. 3 ст. 110 Кримінального кодексу України), у веденні агресивної війни проти України (ч. 2 ст. 437 КК України) та вчиненні кримінального правопорушення групою осіб (ч. 2 ст. 28 ККУ). Кримінальне провадження стосовно нього було відкрите 9 вересня 2022 року

Також у газеті опубліковано повістку про виклик Пригожина на допит до Офісу генпрокурора. Відповідно до цього документа, Пригожин мав би з’явитися 13, 14 і 15 лютого цього року на допит як підозрюваний до начальника першого відділу управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення Департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту, Офісу ГПУ.

Зазначається, що повний текст повідомлення про підозру, а також повний текст повістки, зокрема російською мовою, розміщується на вебсайті Офісу генерального прокурора в рубриці “Повістки про виклик та відомості про здійснення спеціального досудового розслідування”.

Нагадаємо, Євген Пригожин, що був у минулому “особистим кухарем Путіна”, керує приватною військовою компанією “Вагнер” і є однією з ключових фігур у війні, що розв’язала Росія проти України.

ПВК “Вагнер” – це збройне формування, яке фактично перебуває поза правовим полем, відкрито вербує найманців з-поміж засуджених прямо у виправних колоніях і зараз бере безпосередню участь в агресивній війні проти України. На багатьох відео, опублікованих в інтернеті, видно, як пригожин особисто вербує засуджених іти воювати на українську землю. 

20 січня цього року міністерство фінансів США визнало ПВК “Вагнер” “транснаціональною злочинною організацією”, що передбачає запровадження нових санкцій проти неї та її глобальних союзників.

Погрози й узагалі терористичні методи досить характерні для вагнерівців. У листопаді 2022-го вони вбили кувалдою свого колишнього колегу Євгена Нужина, а відео розправи виклали в інтернеті. Майже одразу з прозорим натяком пригожин надіслав кувалду з імітацією слідів крові у футлярі з-під скрипки до Європейського парламенту.

Liked the article?
Help us be even more cool!