ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Одеський художній музей відновив роботу після російської атаки

Одеський художній музей, що зазнав пошкоджень унаслідок влучання поблизу російської ракети 6 листопада, відкрив для відвідувачів перший поверх. 

Для перегляду доступні три виставки – картини подружжя західноукраїнських художників-модерністів Маргіт та Романа Сельских, композиції загиблого на війні Бориса Айзенберга та дерев'яні скульптури Володимира Семківа. Про це повідомляє УП.Життя.

Фото - Facebook-сторінка Одеського художнього музею

Поки що для відвідувачів функціонуватиме лише перший поверх музею. За кілька тижнів до відкриття готується одна виставкова зала на другому поверсі. 

"Робота протягом місяця дала нам зрозуміти, що є певна частина музею, яку ми можемо використовувати як експозиційну площу", – пояснює директорка музею Катерина Кулій. 

За словами керівника установи, за півтора місяця вдалося провести первинні протиаварійні роботи, заставити вибиті вікна сендвіч-пакетами та замінити пошкоджені двері. Відновлювальні роботи також провели над картинами Сельских, які були запилені або впали відразу після ракетного удару. 

Для повного відновлення музею потрібно 10,5 мільйонів гривень. Ця сума необхідна для проведення всіх стабілізаційних та протиаварійних робіт. Більшу частину витрат готове покрити ЮНЕСКО та АЛІФ – міжнародна фундація, яка опікується збереженням музеїв в умовах військових конфліктів. 

Більшу частину грошей витратять на стабілізаційну роботу в самій будівлі. Через ракетний удар найбільше постраждав адміністративний корпус. На стінах там пішло кілька тріщин, які необхідно залатати та врятувати будівлю від руйнування. 

Згодом музей планує працювати над виставками робіт сучасних митців. З усіма охочими експозиціонувати там укладають договір, який враховує ризики, розповідають у музеї.  

Фото - Facebook-сторінка Одеського художнього музею
Фото - Facebook-сторінка Одеського художнього музею

Одеський національний художній музей постраждав унаслідок російської ракетної атаки ввечері 5 листопада. Музей постраждав напередодні свого 124-річчя, яке мав відзначати 6 листопада. Всі заплановані до святкування події перенесено. Адміністрація музею повідомила, що потерпілих немає, але було пошкоджено декілька виставок. Зараз триває процес оцінювання пошкоджень, фіксація наслідків ураження та слідчі дії.

Серед постраждалих виставок: Маргіт та Романа Сельських "Сонце заходу / Sol occidens" з колекції Едуарда Димшица; Бориса Айзенберга "Квіти за відвалами"; роботи Олександра Грехова; Стаса Жалобнюка "Black Sea"; Володимира Семківа "Радість"; Альбіни Ялози "Вівтар небесного війська" та Kinder Album "Великі луги, рясні трави".

Liked the article?
Help us be even more cool!