ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

НСТУ заявила, що не співпрацює зі спецслужбами

21.11.2017, 12:15
Фото - bukovyna.tv

Національна суспільна телерадіокомпанія України заявляє, що не співпрацює зі спецслужбами. Про це йдеться у заяві компанії, опублікований 21 листопада на сайті мовника у зв'язку з затриманням у Білорусі власкора "Українського радіо" Павла Шаройка.

“... на початку свого створення в 2017 році мовник декларував свої принципи, базовані на загальносвітових практиках журналістських стандартів, свободі слова та демократичних цінностях. І НСТУ дотримуватиметься цих принципів за будь-яких обставин. Зокрема, Національна суспільна телерадіокомпанія України заявляє, що не має зі спецслужбами таких стосунків, які б виходили за межі офіційних, і не співпрацює з жодною з них. Завдання та місія суспільного мовника полягає в іншому. Так буде й надалі”, - йдеться у заяві.

В НСТУ зазначають, що Шаройко працює у закордонній кореспондентській мережі “Українського радіо” (УР) з 2015 року, і з того часу і до 25 жовтня 2017 року він “сумлінно виконував репортерську роботу, висвітлюючи найрізноманітніші теми на замовлення інформаційної служби Українського Радіо”.

Зокрема, Шаройко висвітлював для УР справу зниклого громадянина України Павла Гриба, переговорний процес Мінської групи, а також військові навчання “Запад 2017”.

“Закордонна частина інформаційної служби Українського радіо не потребує щоденного зв’язку з кожним із кореспондентів закордонної мережі. Завдання ставляться за потреби або в разі виникнення серйозного інформаційного приводу”, - йдеться у заяві.

Тому, зазначає НСТУ, відсутність зв’язку із Шаройком була виявлена не одразу, а лише коли його дружина попросила оформити чоловікові відпустку за “сімейними обставинами”. “Причину такого прохання жінка пояснила 17 листопада, напередодні діставшись Києва - адвокат, призначений затриманому державними органами Білорусі, попередив її про “підписку про нерозголошення”, - йдеться у повідомленні.

НСТУ зазначає, що того ж дня опублікувала інформацію, отриману від дружини Павла Шаройка, водночас направивши офіційні запити до Міністерства закордонних справ України, Служби безпеки України та Консульства України в Республіці Білорусь.

“Всі подальші дії НСТУ були пов’язані з допомогою дружині Павла Шаройка, Олені, чоловік якої опинився за гратами і яка залишилася без даху над головою, з 8-річною дитиною на руках без фінансової підтримки. Щодо самого Павла Шаройка, то є межа, за якою можливості НСТУ щодо захисту власкора закінчуються і починається компетенція Держави в захисті громадянина України”, - йдеться у заяві.

При цьому НСТУ припускає, що “відсутність будь-якої офіційної реакції чи помітної активності держави в цій справі має свої резони, незрозумілі пересічним громадянам України”. Разом з родиною Павла Шаройка телерадіокомпанія сподівається, що найближчим часом українська держава зробить все можливе для захисту свого громадянина та повернення його додому.

Як повідомляв ІМІ, 17 листопада голова ПАТ “НСТУ” Зураб Аласанія повідомив про затримання власкора “UA: Українське радіо” в Білорусі, громадянина України Павла Шаройка, якому висунуто обвинувачення у шпигунстві.

Дружина Павла Шаройка повідомила, що журналіста затримали вдома у Мінську ще 25 жовтня. Напередодні затримання у його квартирі був обшук.

Заступник директора Департаменту консульської служби МЗС України Василь Кирилич повідомив, що МЗС України наразі вживаються заходи щодо захисту прав Павла Шаройка.

ІМІ звернувся до міжнародних організацій з закликом допомогти звільнити Павла Шаройка.

20 листопада офіційний представник Комітету держбезпеки Білорусі Дмитро Побяржин заявив, що затриманий в Білорусі український журналіст “Українського радіо” Павло Шаройко зізнався, що є співробітником кадрового апарату розвідки і працює під прикриттям у званні полковника, а також створив агентурну мережу.

20 листопада Головне управління розвідки Міністерства оборони України (ГУР МО) спростувало інформацію КДБ Білорусі щодо причетності затриманого на території Білорусі українського журналіста Павла Шаройка.

20 листопада Білоруський державний телеканал продемонстрував фрагмент відео нібито допиту затриманого в Мінську Павла Шаройка.

Liked the article?
Help us be even more cool!