ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

НСТУ ухвалила план антикризових заходів через недофінансування

25.09.2018, 10:20

Правління Національної суспільної телерадіокомпанії України визначило План антикризових заходів у зв’язку з недофінансуванням компанії. Таке рішення було ухвалено 24 вересня, повідомляється на сайті Суспільного.

НСТУ вимушене вдатись до антикризових заходів, оскільки дефіцит критично необхідних коштів до кінця 2018 року становить 220 млн грн.

Антикризові заходи передбачають: відпустки працівників НСТУ без збереження заробітної плати від 15 до 8 днів; обмеження з 1 жовтня 2018 року до окремого рішення правління прийому на роботу в НСТУ; припинення виплат премій керівному складу НСТУ з жовтня 2018 року; проведення переговорів з контрагентами щодо розстрочки та відтермінування оплати за послуги і матеріали, що отримуються НСТУ у 2018 році; залучення рекламодавців.

До кінця 2018 року в розпорядженні НСТУ залишається 258,8 млн грн фінансової підтримки; 4,8 млн грн на рахунках філій; 5 млн грн на рахунку центральної дирекції. Очікувані прибутки від господарської діяльності НСТУ до кінця року у найкращому випадку становлять 20 млн грн. Таким чином, для забезпечення роботи телерадіокомпанії до кінця 2018 року є лише 288,6 млн грн.

“При цьому критичними та обов’язковими для сплати до кінця 2018 року, серед інших, є такі видатки: 210 млн грн – оплата праці; 186 млн грн – оплата трансляції; 9 млн грн – на виробництво вже запущених телерадіопрограм; 28 млн грн – комунальні послуги; 15,6 млн грн – податок на землю; 29 млн грн – оплата послуг та матеріалів; 21 млн грн – внесок до Європейської мовної спілки; 5 млн грн капітальних видатків на програмне забезпечення і технічне обладнання; 5 млн грн капітальних видатків на ремонт філій та обладнання”, – зазначили в НСТУ.

“Національна суспільна телерадіокомпанія України наголошує, що неодноразово зверталась до уряду з приводу критичної ситуації через незаконне недофінансування. Правління ПАТ “НСТУ” змушене констатувати небажання влади профінансувати суспільне мовлення, що може розглядатись як спосіб фінансового тиску на незалежні ЗМІ”, – йдеться в повідомленні. Урізане вдвічі фінансування ставить під загрозу подальше існування суспільного мовника в Україні, зазначають в НСТУ.

Як повідомляв ІМІ, 21 вересня стало відомо, що правління Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ) готує антикризові заходи, щоб зекономити кошти і виконати найнеобхідніші фінансові зобов’язання до грудня 2018 року, через недофінансування компанії.

7 грудня 2017 року Верховна Рада ухвалила законопроект №7000 “Про державний бюджет України на 2018 рік”, у якому на фінансову підтримку Національної суспільної телерадіокомпанії закладено 776 млн грн, що вдвічі менше, ніж передбачає Закон “Про суспільне телебачення та радіомовлення України”.

4 грудня 2017 року Кабінет Міністрів вніс до Верховної Ради доопрацьований до другого читання проект закону про державний бюджет на 2018 рік, який передбачав 990 млн грн на фінансову підтримку Національної суспільної телерадіокомпанії України. Це на 213,5 млн грн більше, ніж пропонував у проекті до першого читання. Але це все одно менше гарантованої законом для суспільного мовника суми, яка у 2018 році мала б становити 1,5 млрд грн.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман неодноразово обіцяв ініціювати зміни до бюджету, щоб збільшити фінансування НСТУ на 200 млн. Однак на сьогодні Суспільне мовлення не отримало жодних додаткових коштів.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!