ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

НСЖУ збирає факти тиску на ЗМІ під час виборів

23.08.2012, 05:29
Національна спілка журналістів України запровадила спеціальну «гарячу» лінію «Вибори-2012», за якою кожен журналіст чи редактор ЗМІ може поінформувати про факти тиску, пов’язані з виборчою кампанією 2012 року. Про це пише «Телекритика».

Спілка готова надавати юридичну підтримку своїм колегам та привертати увагу громадськості до проявів перешкоджання професійній журналістській діяльності. Телефони «гарячої» лінії: 044-234-23-57, 044-234-21-02.

НСЖУ звернулася до всіх учасників виборчого процесу із закликом утриматися від маніпуляцій у ЗМІ і від тиску на медіа під час виборів. Наводимо текст звернення:

«Свобода журналістської діяльності – це невід’ємна частина права на свободу вираження поглядів та свободу інформації, що гарантується статтею 34 Конституції України та низкою міжнародних конвенцій. Це право лежить в основі демократичного суспільства і є обов’язковою умовою його прогресу та розвитку кожної особистості.

Виходячи з того, що виборам в системі демократичного устрою належить особлива роль, виборці повинні мати можливість гідно оцінити, якого рівня їх довіри заслуговують кандидати в депутати, їх здатність для роботи на виборній посаді. Звідси – право і обов’язок засобів масової інформації забезпечувати виборців всебічною і збалансованою інформацією про кандидатів, а також про інших суб’єктів, що беруть участь у виборах.

Звертаючись до колег-журналістів, ми закликаємо суворо слідувати нормам виборчого законодавства, Кодексу професійної етики українського журналіста, не допускати зведення рахунків між окремими журналістами та ЗМІ на сторінках газет і телерадіоефірі. Своїми солідарними діями захистимо наші права та інтереси.

Закликаємо кандидатів у депутати утриматися під час виборного процесу від застосування заборонених прийомів в політтехнологіях з використанням для цього засобів масової інформації.

Закликаємо органи виконавчої влади та місцевого самоврядування, які є засновниками комунальних засобів масової інформації, відмовитися від спроб застосовувати адміністративний тиск на редакції газет, радіо і телебачення, не штовхати їх на порушення закону. Адже надання рівних умов доступу кожному кандидату чи партії – це вимога законодавства.

Звертаємось до власників приватних ЗМІ не використовувати медіа для досягнення власних політичних цілей.

Давайте всі пам’ятати про те, що життя буде продовжуватися завжди, в тому числі і після виборів.

Втрачені ж довіра, авторитет і добре ім’я повернути можливо не завжди». 
Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!