Новим президентом Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів став Артем Біденко
Колишнього держсекретаря Міністерства інформаційної політики Артема Біденка обрали президентом Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів (УАВК). Таке рішення ухвалено 21 січня на засіданні членів асоціації, повідомив “Читомо” тимчасовий виконувач обов’язків директора УАВК Олександр Красовицький.
Він розповів, що мав обіймати цю посаду три місяці, однак від часу звільнення Олександра Афоніна станом на зараз минуло 10 місяців.
“Такий термін – це неправильно з багатьох причин, головна з яких – необхідність, щоб людина мала достатньо тривалий термін для роботи, аби сформувати власну стратегію. Саме тому, шукаючи нового керівника, ми радилися з кількома відомими фахівцями у сфері культури. Зрештою, це був спільний вибір – як з боку асоціації, так і з боку членів колишнього правління. Ми обрали людину, яка має досвід у бізнесі, державному управлінні та керівництві великою організацією”, – додав він.
За словами Красовицького, Біденко кілька місяців працював як запрошений член правління асоціації видавців, а також брав активну участь у робочій групі, що працює над реформуванням асоціації.
“Протягом цього часу напрацьовувалось кілька різних варіантів моделі управління асоціацією, бо асоціація все ж таки потребує оновлення в плані менеджменту. Сьогодні ці моделі обговорювалися, зокрема посилення ролі комітетів, секцій, створення можливостей для участі невеликих видавництв чи книгорозповсюджувачів у роботі правління. Моє призначення – це частина процесу трансформації, і це скоріше початок історії, яка буде далі розвиватися”, – розповів Біденко.
Біденко наголосив, що говорити про конкретні плани змін ще зарано, а асоціація опинилася в ситуації, яка вимагає перегляду стратегії розвитку та підходів до діяльності.
За його словами, ситуацію ускладнюють війна, обмежені фінансові ресурси країни й невиконання державою своїх зобов’язань щодо популяризації читання.
“Очевидно, асоціації треба мінятися, потрібно впроваджувати нові методи роботи. Це, зокрема, стосується і методів внутрішнього управління. Подаючись на посаду, я говорив про те, що роль президента асоціації полягає передусім у тому, щоб бути її спікером і медіатором. Завданням є узгодження позицій усередині асоціації та створення платформи, де різні групи інтересів матимуть змогу висловлювати свої ідеї та реалізовувати проєкти”, – пояснив Біденко.
Паралельно з цим, за словами Біденка, необхідно модернізувати асоціацію, зважаючи на виклики цифрової епохи, нові форми та можливості.
“Особливу увагу планую приділити міжнародній співпраці. Як людина з досвідом роботи з міжнародними та донорськими організаціями, я бачу своїм завданням порушувати питання популяризації читання як важливого елементу гуманітарного розвитку й відновлення України”, – додав посадовець.
Хто такий Артем Біденко
Артем Біденко був головним претендентом на посаду очільника асоціації. Він колишній державний секретар Міністерства інформаційної політики, позаштатний радник ДП “Мультимедійна платформа іномовлення України”, консультант англомовної диджитал-платформи The Gaze. Працював в аналітичних установах експертом із внутрішньої політики й партійних комунікацій: Інститут політики, Лабораторія законодавчих ініціатив, Міжнародний інститут порівняльного аналізу.
Help us be even more cool!