ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

НМПУ заявила про припинення співпраці з Міжвідомчою робочою групою

19.11.2012, 01:31

Незалежна медіа-профспілка України зупиняє свою участь в засіданнях Міжвідомчої робочої групи з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів при Президенті України у зв’язку з “неефективністю та безпомічністю цього органу у захисті наших прав”. Про це йдеться у заяві НМПУ, яка оприлюднена на сайті профспілки.

Медіа-профспілка закликає до таких кроків колег з інших організацій.

“Останньою краплею стала вакханалія і розбій, яку влаштували на виборах особи з зовнішню бандитів та посвідченнями журналістів. Міліція продемонструвала повну безвідповідальність та цинічну брутальність по відношенню до справжніх журналістів. Спецзасоби та сльозогінний газ застосовували до тих, хто намагався розказати суспільству правду про вибори, тоді як псевдо журналісти користувалися міліцейським захистом.

Бездіяльність МРГ призвела до встановлення прямої цензури в інформаційного агентстві УНІАН, чого не було з часів режиму Кучми. Кілька разів НМПУ на засіданнях міжвідомчої робочої групи вимагала порушити кримінальні справи та притягти до відповідальності Вадима Осадчого, за грубі порушення трудового законодавства під час незаконного зміщення з посади колишнього головного редактора УНІАН Олександра Харченка та фіктивного банкрутства ТОВ «ІТ Стандарт». Але окрім марного витрачання паперу – жодних результатів ми не домоглися”,- йдеться у заяві.

Як зазначено у заяві, безкарними залишились злочинці, які нагло та привселюдно нападали на журналістів під час виконання ними своїх професійних обов’язків або ж під час мирних акцій на захист свободи слова. “Попри численні зусилля профспілки, представників інших журналістських організацій та самих постраждалих, МРГ так і не змогла встановити особу, що напала на Олену Притулу та Катерину Горчинську під час Всесвітнього газетного конгресу. Не притягнуті до відповідальності особи, що незаконно затримували, а потім вимагали зізнання у журналіста Максима Касьянова, якого хотіли звинуватити у підготовці абсурдного замаху на губернатора Донеччини за допомогою викрутки. Не встановлені та не притягнуті до відповідальності особи, які здійснили напад на журналіста Мустафу Найєма, з застосуванням сили незаконно вилучили та видалили відеозапис інциденту”, - йдеться у заяві.

“Попри усі наявні докази, не притягнута до кримінальної відповідальності за ст. 171 особа, що арматурою побила фотокора Віталія Лазебника. Не притягнуті до відповідальності особи, які незаконно, з грубим порушенням трудового законодавства звільнили головного редактора газети «Сегодня» Ігоря Гужву. Без жодної реакції з боку МРГ та правоохоронців залишились і інші скарги на порушення прав журналістів чи загрозах свободі слова”, - зазначають в медіа-профспілці.

У профспілці вважають, що фактично діяльність Міжвідомчої робочої групи стала такою собі «Потьомкінськой дєрєвнєй», яка лише імітує бурхливу діяльність на захист журналістів, тоді як реальна ситуація зі свободою слова катастрофічно погіршується, цензура зростає, працювати журналістом дедалі небезпечніше.

“НМПУ свідомо припиняє діяльність в роботі МРГ та закликає до цього своїх колег. Відновлення нашої роботи можливе тільки за умов перегляду формату роботи МРГ, доручення розслідування справ, що стосуються нападів на журналістів, досвідченим та неупередженим слідчим, проведення об’єктивних та всебічних слідчих дій, з притягненням до кримінальної відповідальності усіх осіб, що вчинили злочини проти журналістів”, - йдеться у заяві.

Liked the article?
Help us be even more cool!