ГАРЯЧА ЛІНІЯ050 447 70 63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Подай скаргу

Незалежна медійна рада: "112 Україна" порушив стандарти журналістики, подаючи коментарі Мураєва про Сенцова

06.09.2018, 12:11
Фото - скріншот з відео "112 Україна"

Незалежна медійна рада дійшла висновку, що телеканал “112 Україна” порушив стандарти журналістики, транслюючи коментарі народного депутата Євгена Мураєва щодо можливого звільнення Олега Сенцова з російського ув’язнення. Відповідний висновок Незалежна медійна рада оприлюднила 6 вересня, повідомляє “Детектор медіа”.

7 червня 2018 року в прямому ефірі телеканалу “112 Україна” ведуча випуску новин брала коментар-інтерв’ю в народного депутата України Євгена Мураєва щодо можливого звільнення Олега Сенцова з російського ув’язнення.

В ефірі Мураєв говорив про те, що протягом останніх років “герои стали предателями, а некоторые предатели – героями”, що спецоперації СБУ, однією з яких може бути героїзація Сенцова, “позорят украинцев”; що пам’ятники справжнім героям, які мають бути прикладом для наслідування (йдеться про героїв “Великой Отечественной войны”), руйнуються. “С точки зрения того, что человек готовил поджоги и взрывы, – для части населения он является террористом, для националистической части он, наверное, является героем, и время расставит всё на свои места: кто прав, кто неправ и кто как эту ситуацию воспринимает”, – сказав він.

Незалежна медійна рада проаналізувала висловлювання Мураєва на предмет наявності в них мови ворожнечі у світлі критеріїв, розроблених Європейським судом із прав людини: статус спікера, природа матеріалу та його словесність, а також контекст матеріалу.

Хоча як політичний діяч і медійник в одній особі, Мураєв мав усвідомлювати, що значущість його коментаря вища за слова простих громадян із того чи іншого питання, а висловлювання прозвучало в контексті дуже сенситивної ситуації, Незалежна медійна рада не знайшла достатніх підстав стверджувати про наявність мови ворожнечі в його словах, а отже, і про відповідальність телеканалу “112 Україна” за нормою законодавства про телебачення і радіомовлення.

Водночас протягом свого монологу Мураєв висловив кілька тверджень, що звучали як твердження про факти (зокрема, прирівняв Олега Сенцова до терориста і ствердив, що Геннадій Афанасьєв відмовився від своїх свідчень у справі Сенцова вже після повернення на територію України, хоча насправді він зробив це ще в російському суді). А тим часом стиль спілкування ведучої з Мураєвим був пасивним. Вона не зробила жодних спроб нагадати про міжнародну реакцію на ув’язнення Олега Сенцова чи зупинити поширення інформації, яка могла би спричинити негативні наслідки. А зважаючи на те, що це відбувалося в новинній передачі, то противагу думці пана Мураєва мала би демонструвати сама ведуча.

З огляду на це Незалежна медійна рада вважає, що телеканал припустився порушення стандарту достовірності подання інформації, а також не зміг забезпечити збалансованості подання інформації в ефірі.

Нагадаємо, 7 червня Євген Мураєв в ефірі телеканалу “112 Україна” назвав ув’язненого в Росії українського режисера з Криму Олега Сенцова “терористом для частини населення”.

“Сенцова можна по-різному сприймати. З точки зору того, що людина готувала підпали і вибухи, для частини населення він є терористом. Для націоналістичної частини він, напевно, є героєм. Час розставить на свої місця, хто правий, а хто неправий”, – заявив Мураєв.

Liked the article?
Help us be even more cool!