ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

"Непросту ситуацію" зі Штайнмаєром спричинило одне з німецьких медіа – Кулеба

14.04.2022, 16:29
Фото – kmu.gov.ua
Фото – kmu.gov.ua

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба шкодує, що повідомлення одного з німецьких медіа щодо візиту федерального президента Німеччини Франка-Вальтера Штайнмаєра до України спричинило нинішню непросту ситуацію, і розраховує на її врегулювання дипломатичними каналами.

Про це Кулеба заявив на спільному брифінгу з ірландським колегою Саймоном Ковні в Києві, повідомляє Укрінформ.

Очільник МЗС зауважив, що в дипломатії є багато робочих моментів, які стосуються узгодження форматів візитів та їхніх очікуваних результатів. За його словами, коли цю роботу роблять лише дипломати, вони завжди знаходять взаємоприйнятні рішення. А коли нюанси якихось робочих процесів потрапляють до ЗМІ, то виникають публічні дискусії, скандали та емоції, які заважають роботі й створюють негативне тло.

“Саме таку ситуацію ми зараз маємо з Німеччиною. Мені прикро, що повідомлення одного з німецьких медіа з посиланням на джерело спричинило ту непросту ситуацію, яку ми зараз маємо”, – сказав Кулеба.

У цьому контексті він заявив, що Україна з великою повагою ставиться до Німеччини.

“Ми не завжди в усьому згодні з німецькою політикою, але ми поважаємо Німеччину як державу і як партнера, і для нас абсолютно очевидно, що глава держави президент ФРН є одним із символів цієї держави. І ми з такою ж повагою ставимося до інституції федерального президента”, – акцентував Кулеба.

Також він наголосив, що Україна не зацікавлена в ескалації і загостренні двосторонніх відносин з Німеччиною.

“Тому я переконаний, що ця ситуація буде врегульована дипломатичними каналами і ніякої шкоди для українсько-німецьких відносин не буде. Ще раз наголошую, що ми виступаємо за відносини, які будуються на взаємній повазі й на, скажу відверто, створенні нової німецької політики щодо України за нинішніх обставин. І таку нову німецьку політику ми очікуємо від нового німецького уряду”, – зазначив глава української дипломатії.

Нагадаємо, президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр 12 квітня заявив, що Україна відхилила його візит, який він хотів здійснити разом з президентами країн Балтії та Польщі.

Раніше посол України в ФРН Андрій Мельник давав зрозуміти, що Україна радше очікує на візит канцлера Олафа Шольца, оскільки візит Штайнмаєра, на думку дипломата, мав би “лише символічний характер”. Мельник неодноразово критикував Штайнмаєра за надто проросійську політику. Проте минулого тижня президент ФРН визнав помилки у своїй політиці щодо росії та заявив про необхідність притягнення до суду путіна та лаврова.

Деякі німецькі політики й віцеканцлер Німеччини Роберт Габек розкритикували Україну за небажання прийняти візит федерального президента Франка-Вальтера Штайнмаєра.

13 квітня Президент Володимир Зеленський сказав, що ні він, ні його офіс не отримували офіційного звернення щодо візиту федерального президента Німеччини Франка-Вальтера Штайнмаєра до України.

Liked the article?
Help us be even more cool!