Неповні та незбалансовані матеріали використовуються для спотворення громадської думки - ІМІ
Про це свідчить моніторинг журналістських стандартів, що проводить Інститут Масової Інформації за підтримки Інтернюз Нетворк.
Як видно з діаграми, як в друкованих так і в інтернет-виданнях у більше ніж в 30% випадків порушення стандартів це порушення саме повноти представлених фактів, а в більш ніж в 25% випадків недотриманий стандарт балансу думок. А наслідком неповного та незбалансованого матеріалу може стати помилкове враження стосовно висвітленої в матеріалі проблематики.
Наприклад, в матеріалі газети «Факты» «Большой автобус ездит часто, проезд в нем дешевле, чем в маршрутке, да и на дороге чуствуешь себя в безопасности – без этих обгонов и резких торможений», який є відверто лобістським матеріалом Київської міської адміністрації, йдеться про заміну маршруток комунальними видами транспорту – автобусами та тролейбусами на Лісовому масиві. Проте в цьому матеріалі нічого не сказано про те, що для того щоб збільшити кількість автобусів за цими маршрутами вони були зняті з інших маршрутів, що призвело до збільшення інтервалу і відповідно збільшення черг на тих масивах, де цей комунальний транспорт був знятий. Про це йдеться в статті : «ЗМІ як засіб недобросовісної політреклами» на сайті Телекритики. Окрім цього в матеріалі «Фактів» (передрукованому ще на кількох сайтах, в тому числі укр.нет) є лише позитивні відгуки одного з жителів Лісового масиву, якого назвали просто Ігорем і слова якого і винесли в заголовок.
Відповідно, написавши цей матеріал, швидше за все авторка Катерина Новосвітня мала за мету сформувати позитивну громадську думку щодо діяльності Київміськадміністрації.
Help us be even more cool!