ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Не мав дозволу на спілкування з журналістами – речник ДШВ про комбата Купола

17.03.2023, 10:25
Фото – Facebook-сторінка Анатолія Купола
Фото – Facebook-сторінка Анатолія Купола

У Десантно-штурмових військах заявили, що командир батальйону 46 окремої аеромобільної бригади Анатолій (позивний Купол) не мав дозволу на спілкування з журналістами. У ДШВ назвали озвучені Куполом втрати "завищеними" і підтвердили, що комбата призначать на посаду в один з навчальних центрів ДШВ ЗСУ.

Про це пише "Українська правда" з посиланням на речника ДШВ Валентина Шевченка.

"За фактом поширення в інтерв’ю офіцером ДШВ недостовірної інформації проведено службову перевірку. Встановлено порушення військовослужбовцем низки керівних документів щодо публічного спілкування та зведення відомостей, що становлять державну таємницю. Відповідно до стандартів армій країн НАТО, які впроваджено і в Збройних Силах України, дозвіл на спілкування військовослужбовця з медіа надається його командиром, чого зроблено не було", – зазначив Шевченко.

У ДШВ наголосили, що 100% військовослужбовців десантно-штурмових військ, призваних за мобілізацією, пройшли базову та фахову підготовку перед призначенням на посади до військових частин.

Підготовка відбувається як у навчальних центрах ДШВ, так і за кордоном.

За словами Шевченка, серед підлеглих Купола були військовослужбовці, які пройшли курс підготовки в Британії: "Належну підготовку українських десантників і їхню мотивацію неодноразово відзначали іноземні інструктори".

"Не варто також забувати, що кожний командир відповідає за підготовку, яка наразі проводиться і в 46 бригаді. Офіцер має багато знайомих у навчальному центрі ДШВ. Проте він жодного разу не звернувся до них або до безпосередніх командирів з претензіями чи пропозиціями щодо покращення процесу навчання. Озвучені військовослужбовцем втрати під час боїв у підлеглому йому підрозділі суттєво завищені. Водночас така інформація має статус обмеженого доступу", – зауважив речник.

Речник ДШВ додав, що командування, "враховуючи бойовий досвід та знання проблем підготовки", ухвалило рішення призначити командира батальйону 46 окремої аеромобільної бригади Анатолія Купола на посаду в один з навчальних центрів ДШВ ЗСУ.

Як повідомляв ІМІ, командира батальйону 46 окремої аеромобільної бригади Анатолія (Купола) переводять з посади командира бойового батальйону на посаду заступника командира батальйону навчального центру після критичного інтерв‘ю американській газеті "The Washington Post". Він був одним зі співрозмовників видання "The Washington Post", яке в результаті розмов написало, що Сили оборони України втратили на полі бою багатьох найдосвідченіших бійців, а недосвідченість новобранців разом із браком зброї нібито зменшує оптимізм та ставить під сумнів готовність Києва до весняного наступу.

Liked the article?
Help us be even more cool!