ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

НБУ вважає спробами маніпуляцій оприлюднений "1+1 медіа" запит щодо рахунків співробітників холдингу

09.02.2018, 10:06

Національний банк України повідомив, що зробив понад 70 запитів щодо рахунків понад 200 юридичних осіб, а також осіб, які пов’язані або можуть бути пов’язані з ними. Тож оприлюднений “1+1 медіа” запит до Приватбанку щодо рахунків співробітників медіахолдингу НБУ назвав “спробою маніпуляції громадською думкою з метою тиску на Національний банк та впливу на хід розслідування шахрайських дій в ПАТ КБ “Приватбанк” до націоналізації”. Про це повідомляє “Детектор медіа” з посиланням на прес-службу НБУ.

“Під час здійснення інспекційної перевірки ПАТ КБ “Приватбанк” Національний банк виявив низку транзакцій з ознаками правопорушень. Національний банк зробив вже понад 70 запитів за такими операціями щодо рахунків понад 200 юридичних осіб, а також осіб, які пов’язані або можуть бути пов’язані з ними.

На нашу думку, поява в публічній площині лише одного із запитів з акцентом виключно на представниках медіа-спільноти, може свідчити про спроби маніпуляції громадською думкою з метою тиску на Національний банк та впливу на хід розслідування шахрайських дій в ПАТ КБ “Приватбанк” до націоналізації”, - повідомляє НБУ.

Нацбанк зазначає, що за умови підтвердження підозрілого характеру операцій інформуватиме згідно із законодавством правоохоронні органи та Державну службу фінансового моніторингу.

“Звертаємо увагу, що, відповідно ЗУ "Про банки та банківську діяльність",  банківською таємницею, зокрема, є відомості про банківські рахунки клієнтів.

Інформація про банки чи клієнтів, що збирається під час проведення банківського нагляду, становить банківську таємницю. Наголошуємо на неприпустимості розкриття такої інформації та відповідальності винних осіб за такі дії.

Нагадаємо, що, згідно із законодавством, уповноважені Національним банком України особи мають право одержувати від банку інформацію, документи та їх копії, письмові пояснення з питань діяльності банку, а також вилучати копії документів, що свідчать про порушення законодавства України, у тому числі нормативно-правових актів Національного банку України”, – повідомила прес-служба Нацбанку.

Як повідомляв ІМІ, 8 лютого 2018 року медіахолдинг “1+1 медіа” заявив, що отримав запит від Національного банку України з проханням про розкриття інформації про рух на банківських рахунках співробітників “1+1 медіа”. Медіагрупа розглядає цей запит як прямий тиск і спроби політичного переслідування напередодні виборів.

28 листопада 2017 року стало відомо, що Печерський районний суд Києва 18 вересня задовольнив клопотання Генпрокуратури і призначив податкову перевірку телеканалу “1+1”.

Згідно з рішенням, телеканал перевірять на предмет своєчасності, повноти нарахування та сплати усіх передбачених Податковим кодексом України податків і зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, в тому числі при здійсненні фінансово-господарських взаємовідносин з контрагентами за період з 1 січня 2008 року по 31 грудня 2016 року.

28 серпня 2017 року Печерський районний суд Києва дозволив слідчому Генеральної прокуратури здійснити огляд будівлі в Києві, де розташований холдинг “1+1 Media”, у справі про розкрадання коштів у Приватбанку.

“1+1 медіа” заявив, що у київській будівлі, яку орендує холдинг, цього року було вже кілька перевірок у банківській справі. Холдинг не виключає, що на нього спробують тиснути.

12 вересня 2017 року прес-служба “1+1 медіа” заявила, що до 25 вересня Національний банк України (НБУ) планує відчуження будівлі ТОВ “Поділ-Нерухомість” (де розташовані офіси “1+1 медіа”) через те, що вона перебуває в якості заставного майна за процедурою рефінансування Приватбанку. Медіагрупа просить Міністерство внутрішніх справ (МВС) забезпечити охорону будівлі.

12 вересня 2017 року Національний банк України (НБУ) заявив, що не звертався ні до орендаря ТОВ “Телерадіокомпанія “Студія 1+1”, ні до орендодавця ТОВ “Поділ нерухомість” із вимогою звільнити приміщення по вул. Кирилівській, 23”.

4 вересня 2017 року Печерський районний суд Києва арештував будівлю заводу “Біола” в Дніпрі, а також будівлю в Києві, яку орендує телерадіокомпанія “Студія 1+1”, у справі розкрадання коштів із Приватбанку.

Liked the article?
Help us be even more cool!