ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

НАЗК запустило базу даних іноземних компонентів у російській зброї

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) запустило першу у світі відкриту базу даних іноземних компонентів у зброї на порталі "Війна і санкції". Вона вже налічує понад 2000 компонентів, які використовують Росія та Іран у безпілотниках, ракетах, системах радіоелектронної боротьби та багатьох інших видах озброєння і військової техніки.

Про це повідомила пресслужба НАЗК.

Наразі база даних містить інформацію про іноземні компоненти, знайдені в російському та іранському озброєнні, яке Росія використовує протягом повномасштабного вторгнення в Україну з 24 лютого 2022 року. 

"Тисячі електронних компонентів, які мали б покращувати життя та служити розвитку, Росія та Іран перетворюють на зброю для вбивств. Розкриття їхнього шляху від виробника до рук убивць – масштабна задача для будь-якого державного органу. Але це під силу тисячам журналістів, розслідувачів, митників, банкірів, консультантів та багатьох інших, хто прагне справедливості та миру. Тепер, коли ці дані стали публічними, кожен може зробити свій внесок у глобальну світову безпеку", – заявив голова НАЗК Олександр Новіков. 

Вид озброєння, виробник, технічні характеристики – вся ця інформація наявна щодо кожного компонента.

"Тому кожен, від журналіста-розслідувача до іноземного посадовця, зможе зібрати достатню доказову базу та дослідити ланцюги постачання, притягнути співучасників цієї війни до відповідальності", – додають у НАЗК.

Розділ "Іноземні компоненти у зброї" регулярно оновлюватиметься та вдосконалюватиметься. Згодом агентство планує додати можливість підписки на оновлення переліку. Щоразу, як НАЗК додаватиме новий компонент, усі охочі отримуватимуть сповіщення про це.

Liked the article?
Help us be even more cool!