ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

НАЗК запускає новий розділ "Викрадена спадщина" в межах проєкту "Війна і мистецтво"

Фото – nazk.gov.ua
Фото – nazk.gov.ua

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) запускає новий розділ "Викрадена спадщина" в межах проєкту "Війна і мистецтво". Він має допомогти запобігти незаконній торгівлі предметами мистецтва та старовини, які викрали російські окупанти в Україні під час війни. У базі вже є 245 культурних об’єктів, повідомила пресслужба НАЗК.

"Разом з культурними цінностями Росія намагається вкрасти частину нашої історії. Так, це воєнні злочини. Якщо сьогодні ми дозволимо загарбникам зруйнувати базові принципи захисту світової культури, яке насліддя ми залишимо наступним поколінням?  НАЗК, бувши впевненими, що тисячі людей у світі не готові прийняти нав’язаний РФ терор, у співпраці з Регіональним центром прав людини створили інструмент, що допоможе відновити справедливість. Єдина база культурних цінностей, викрадених під час війни з українських приватних і державних колекцій  дозволить кожному долучитися до цієї перемоги. Наше з вами спільне завдання – знайти кожен вкрадений РФ маленький шматок культурної спадщини світу та повернути його", – сказав Голова НАЗК Олександр Новіков.

У НАЗК зауважили, що Російська Федерація систематично грабує та нищить культурну спадщину України, зокрема памʼятки археології та музейні цінності ще з 2014 року.  Викрадені культурні цінності переміщуються територією РФ, стають частиною виставок, приватних колекцій росіян, предметами досліджень різних інституцій.

Як факт вчинення протиправних дій (розкопки, інженерні роботи), так і самі цінності, які крадуть росіяни, використовуються у пропагандистських цілях РФ, зокрема для підживлення "русского мира", демонструючи так звану "багату російську культуру". 

Документування, публікація і поширення фактів про такі предмети та їхнє незаконне походження має суттєво обмежити можливості для їхнього незаконного обігу. А найважливіше – допомогти повернути їх під контроль України.

"Ми досліджуємо руйнівний вплив російської окупації на культурну спадщину. Збираємо інформацію для встановлення конкретних фізичних осіб та інституцій російської федерації, залучених до викрадення та знищення об’єктів культурної спадщини України в Криму та інших окупованих територіях. Безумовно, ми підтримали лідерство НАЗК як державної інституції в припиненні незаконного обігу наших національних цінностей. Наразі ми висвітлюємо викрадені росіянами артефакти, але в майбутньому, впевнені, постане питання і щодо конкретних осіб, які вчинили та продовжують вчиняти воєнні злочини проти культурної спадщини українського народу", – підкреслив голова РЦПЛ Сергій Мокренюк.

У розділі "Викрадена спадщина", окрім зображення кожного об’єкта та інформації про нього, можна також дізнатись і про обставини його крадіжки. З розділом можна ознайомитися за посиланням.

Liked the article?
Help us be even more cool!