ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Нацрада звернулася до СБУ щодо колаборантської діяльності херсонського телеканалу "ВТВ Плюс"

02.05.2022, 13:26
Фото - скріншот ІМІ
Фото - скріншот ІМІ

Національна з питань телебачення і радіомовлення повідомила Службі безпеки України про те, що херсонський телеканал “ВТВ Плюс” почав співпрацювати з посібниками держави-агресора і колабораціоністами. Нацрада просить надати можливість анульовувати ліцензії компаній-колаборантів за власним рішенням із проведенням спрощеної процедури.

Про це йдеться у заяві регулятора.

За даними Нацради, ПП “ТРК ВТВ Плюс” із 27 по 29 квітня 2022 року транслювало низку передач “Це важливо”, “Як Херсонщина буде жити далі”, до участі в яких було запрошено призначеного окупантами псевдоочільника Херсонської області Володимира Сальдо. Останньому, за інформацією пресслужби Офісу Генерального прокурора, повідомили про підозру в державній зраді (частина друга ст. 111 КК України). Володимир Сальдо є депутатом Херсонської міської ради VIII скликання, він перейшов на сторону ворога, сприяючи загарбникам у проведенні підривної діяльності проти України.

“Аналізуючи зазначені програми, можна зробити висновок, що розмова з Володимиром Сальдо в ефірі телеканалу дала йому змогу поширювати висловлювання, спрямовані на встановлення й утвердження тимчасової окупації частини території України, підтримку рішень окупаційної адміністрації держави-агресора та закликів до співпраці з нею. Такими діями ПП “ТРК ВТВ Плюс” підтримує державу-агресора і сприяє в проведенні підривної діяльності проти України. Отже, вони можуть кваліфікуватися як державна зрада”, - йдеться у заяві Нацради.

Інститут масової інформації намагався взяти коментар у власника телеканалу Віталія Каменського та керівниці Тетяни Каменської, але це не вдалося, бо майже дві доби Херсонська область відключена від мобільного зв’язку та інтернету.

Національна рада наголошує, що жодне українське медіа не має бути використане проти своєї держави. “Надання ефіру окупантам і їхнім прислужникам є неприпустимим з огляду на те, що будь-яка інформація є інструментом пропагандистського впливу, цинічного і брехливого, впливу який спрямований проти цілісності і безпеки нашої держави, вся російська влада приносить лише смерть і страждання”, - йдеться у заяві.

Регулятор поінформував про виявлені факти Службу безпеки України для вжиття заходів у межах компетенції. 

Національна рада також закликає ліцензіатів, які опинилися на тимчасово окупованих територіях, негайно інформувати регулятор про випадки тиску або захоплення редакцій, обладнання, передавачів, про будь-які критичні і ризиковані дії щодо персоналу компаній. 

Регулятор повідомив, що певний час тому окупантів підтримав і мелітопольський телеканал “МТВ Плюс”, який включив ретрансляцію програми держави-агресора. За даними Нацради, інтернет-провайдер “SmartNET” із міста Каховки веде підривну діяльність проти України, яка полягає в наданні доступу до заблокованих ворожих сайтів і телеканалів. 

“У воєнний час регулятор потребує нових механізмів, які дозволять швидко реагувати на ситуації, що склалися. Зокрема, необхідно надати можливість Національній раді анульовувати ліцензії компаній-колаборантів за власним рішенням із проведенням спрощеної процедури перевірки. Регулятор уже звертався із цим питанням до законодавців. Тепер Національна рада ще раз нагадає народним депутатам про необхідність вирішення цього питання шляхом внесення відповідних законодавчих змін”, - зазначила Нацрада.

Liked the article?
Help us be even more cool!