IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2019 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

1

11

64

5

22

Нацрада знову не змогла провести засідання

Національна ради з питань телебачення і радіомовлення 21 травня не змогла розпочати своє засідання, повідомляє “Детектор медіа”.

На початку засідання перша заступниця голови Ольга Герасим’юк, яка за відсутності голови має виконувати його обов’язки, повідомила, що засідання не відбудеться з кількох причин. Насамперед, на засіданні були відсутні члени Нацради Олег Черниш (перебуває у відпустці) та Валентин Коваль, і, відповідно, відсутній кворум.

Також Ольга Герасим’юк наполягає на тому, що для відкриття засідання потрібно в належний спосіб оформити звільнення голови Нацради Юрія Артеменка, і з цього приводу вона звернулася до парламенту.

“Впевнена, навіть якщо парламент буде достроково розпущений, комітет це розгляне і візьме до роботи”, – сказала вона.

Заступниця голови Нацради Уляна Фещук звернула увагу на те, що регулятор не збирається вже третій тиждень: “Комітет (профільний комітет Верховної ради – ред.) не має права на роз’яснення, так само як і Мін’юст. Свої висновки вони підписують з огляду на те, що це є виключно їхня точка зору і вона не має юридичного значення”. Вона закликала колег збиратися попри це і наголошувала на необхідності внести зміну до інструкції про порядок проведення перевірок, аби мати змогу складати протоколи під час виборів до Верховної Ради 2019 року.

Також її підтримав Сергій Костинський: “Наше право проводити засідання не залежить від комітету”. Він наголосив на необхідності затвердити план виїзних перевірок на третій квартал, призначити представників Нацради в низці областей, замовити прорахунок частот для розбудови радіомовлення (зокрема, на прикордонних територіях), видати та переоформити ліцензії тощо.

Щодо дати наступного засідання члени регулятора не домовились. Відповідальний секретар Олександр Ільяшенко запропонував призначити засідання на наступний вівторок, 28 травня. Адже після цього деякі члени Нацради матимуть відпустки та відрядження. Однак Ольга Герасим’юк цю дату не затвердила. Вона посилалася на необхідність почути думку відсутніх колег.

Як повідомляв ІМІ, 4 травня Юрій Артеменко подав у відставку з посади члена Національної ради з питань телебачення та радіомовлення.

4 травня Петро Порошенко звільнив Артеменка з посади члена Нацради.

7 травня Президент України Петро Порошенко призначив Юрія Артеменка на посаду члена Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації.

10 травня перша заступниця голови Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим’юк відмовилася відкривати засідання регулятора, заявивши, що вважає процедуру звільнення голови Нацради Юрія Артеменка такою, що викликає питання.

Ще Новини