ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Нацрада закликає визнати три російські телеканали терористичними організаціями

26.10.2022, 16:12
Нацрада з питань телебачення і радіомовлення звернулася до правоохоронних органів України щодо визнання російських телеканалів "Россия 24", "rtr планета" і "Первый" терористичними організаціями.

Про це повідомляє пресслужба медіарегулятора.

"У своїх передачах телеканали "Россия 24", "rtr планета" і "Первый", інформуючи про терористичні акти у Вінниці, Оленівці й Чаплиному, дезінформували, вибірково поширювали інформацію, надавали певні переваги в описі фактів, що є виключно пропагандистською діяльністю, спрямованою на розпалювання війни та її підтримку в аудиторії телеглядачів цих телеканалів", заявили в Нацраді.

Свою позицію Нацрада висловила в листах до правоохоронних органів на основі моніторингу програм зазначених телеканалів, що виявив, зокрема, намагання РФ раціонально обґрунтувати терористичний акт ЗС РФ у Вінниці, водночас підбурюючи до подібних актів у майбутньому.

У Нацраді зазначили, що події в Оленівці російські журналісти та учасники передач обмежили 12 наративами, зокрема перекладаючи провину на керівництво України. Щодо подій на станції Чаплине російські журналісти й офіційні особи заявляли, що "російські ракетні підрозділи цілеспрямовано цілилися та влучили в потяг, який начебто перевозив українських військовослужбовців і воєнну техніку".

"rtr планета", "Россия 24", "Первый" належать до ЗМІ, в яких держава-терорист (держава-агресор) Російська Федерація має частку власності. Усі редакційні рішення щодо поширеної інформації належать лише мовникам, їх керівництву і журналістам. Тому відповідальність за поширення ЗМІ інформації, яка виправдовує, підбурює і підтримує тероризм, є медійною складовою державного тероризму Російської Федерації проти України", заявляють у Нацраді.

Регулятор звернувся до правоохоронних органів узяти до уваги факти сприяння і ведення терористичної діяльності зазначеними російськими телеканалами, а також просить розглянути можливість визнання цих телеканалів терористичними організаціями через виправдання та публічну підтримку, оприлюднену в ЗМІ, підбурення до вчинення терористичних актів з метою притягнення осіб, винних у протиправних діях, до кримінальної відповідальності.

Як повідомляв ІМІ, українська медіаспільнота просить Єврокомісію та менеджмент Euronews відреагувати на маніпуляції на тему війни в ефірі російськомовної версії телеканалу Euronews.

Liked the article?
Help us be even more cool!