ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Нацрада призупинила ліцензії мовників, які зареєстровані на окупованій території

01.06.2023, 15:05
Фото – Укрінформ
Фото – Укрінформ

Національна рада з питань телебачення та радіомовлення тимчасово призупинила ліцензії мовників на окупованій території та анулювала деяким компаніям дозволи на тимчасове мовлення на тимчасово окупованих територіях Донецької, Луганської, Херсонської областей. 

Таке рішення регулятор ухвалив 1 червня на своєму засіданні.

Як зазначає Нацрада, вона вперше застосувала у своїх рішеннях норми Закону України “Про медіа”, які регулюють діяльність медіа в умовах збройної агресії.

Так, Нацрада тимчасово призупинила ліцензії мовників, чия адреса, за якою здійснюється редакційний контроль, знаходиться на тимчасово окупованій території України. Загалом це ліцензії 48 суб’єктів медіа: у Донецькій області – 14 компаній, Запорізькій – 9 компаній, Луганській – 22 компанії і Херсонській області – 3 компанії.

Як зазначає Нацрада, після того, як на тимчасово окупованих РФ територіях буде відновлено конституційний лад України, компанії зможуть впродовж трьох місяців звернутися до регулятора із заявою про поновлення дії їхніх ліцензій.

Окрім того, Нацрада анулювала дозволи на тимчасове мовлення низці компаній, які мовили в окремих населених пунктах Донецької, Луганської та Херсонської областей. Таке рішення регулятор ухвалив відповідно до Положення про особливості ліцензування та реєстрації у сфері медіа в період дії воєнного чи надзвичайного стану. 

Цей документ передбачає, що дозволи на тимчасове мовлення на територіях, що віднесені до тимчасово окупованих Росією, підлягають анулюванню. Нацрада послуговувалася Переліком територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженим Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Liked the article?
Help us be even more cool!