ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Нацрада позапланово перевірить п’ять регіональних компаній "1+1 медіа"

27.09.2018, 14:55

27 вересня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення призначила позапланові перевірки п’яти регіональних телекомпаній групи “1+1 медіа” за ретрансляцію в аналоговому ефірі каналу “2+2”, повідомляє “Детектор медіа”.

Нацрада перевірятиме ТРК “S-ТЕТ” (мовить в ефірі Харкова), “Так ТВ+” (мовить в ефірі Миколаєва), ТРК “ТБ Стимул” (мовить в ефірі Кропивницького), ТРК “Алекс ТВ” (мовить в ефірі Запоріжжя), ТК “Приват ТБ Дніпро” (мовить в ефірі Дніпра).

За даними проведених Нацрадою моніторингів, в ефірі цих каналів ретранслюється контент, ідентичний програмному наповненню телекомпаній “Гравіс-кіно” і “Рєал істейт-ТВ” (юридичні особи телеканалу “2+2”).

“Встановлено, що програми “Рєал істейт-ТВ” і “Гравіс-кіно” є сімулкастами, тобто є однаковими і транслюються під однаковим логотипом “2+2”. Програмні концепції цих місцевих телерадіоорганізацій не передбачають ретрансляції”, – сказав член Нацради Сергій Костинський. Тобто є ознаки суборенди каналу мовлення або порушення програмної концепції, зауважив він.

“Це навіть не суборенда каналу – це неефективне використання радіочастотного ресурсу, коли на одній території програма з однаковим наповненням і одним логотипом”, – додала заступниця голови Нацради Уляна Фещук.

Член Нацради Олег Черниш зауважив, що ці телекомпанії за ліцензією мають логотип “2+2” і відповідну програмну концепцію, тож умов ліцензій не порушують. За словами представників компаній, вони не ретранслюють “2+2”, а транслюють в ефірі контент спільного виробництва з юридичними особами каналу “2+2”.

Голова Нацради Юрій Артеменко сказав, що перевірка покаже, чия правда. Усі члени Нацради одноголосно проголосували за призначення перевірок.

Як нагадує видання, з 1 вересня в Україні вимкнули аналогове ефірне мовлення всіх телеканалів, крім Суспільного мовника та місцевих телекомпаній, які не мають цифрових ліцензій (також аналогове мовлення залишилося в зоні ООС, на кордоні з Росією та Кримом). Регіональні телекомпанії групи “1+1 медіа”, яким Нацрада призначила перевірки, якраз не мають цифрових ліцензій і залишилися мовити в аналоговому ефірі.

Перед тим, з 1 серпня, аналогове ефірне мовлення було вимкнено в Києві та Кіровоградській області. У цих регіонах було вимкнено всі загальнонаціональні телеканали (крім Суспільного), але в ефірі залишився телеканал “2+2”, оскільки його юридична особа “Гравіс-кіно” не мала цифрової ліцензії (її мала інша юридична особа – “Рєал істейт-ТВ”). За цей місяць у телеканалу “2+2” суттєво зросли рейтинги. З 1 вересня Нацрада визнала аналогову ліцензію “2+2” (“Гравіс-кіно”) такою, що частково втратила чинність, оскільки канал є в цифровому ефірі. Тож аналогові ефірні передавачі "Гравіс-кіно" було вимкнено.

ТРК “S-ТЕТ”, “Так ТВ+”, ТРК “ТБ Стимул”, ТРК “Алекс ТВ”, ТК “Приват ТБ Дніпро” транслюють контент каналу “2+2”, доповнюючи його вставками локального контенту (новинами, рекламою), вже кілька років поспіль. Але дотепер у Нацради це не викликало жодних запитань чи зауважень.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!