ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Нацрада оновила правила мовлення в дні трауру та пам’яті

05.05.2021, 16:50
Фото – ze.com
Фото – ze.com

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення повідомила, що 5 травня набула чинності нова редакція правил мовлення в дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті.

Відповідний регуляторний акт був опублікований 5 травня в Офіційному віснику №34 і набуває чинності з дня його опублікування, повідомляється на сайті Нацради.

Як зазначає Нацрада, оновлені правила передбачають новий підхід, адже береться до уваги формат мовлення телерадіоорганізацій. Також розділяються певні заходи, яких мають дотримуватися мовники окремо в дні трауру чи дні пам’яті. 

Отже, зауважує регулятор, правила стали універсальнішими, їхня нова редакція врахувала звернення, які неодноразово надходили до регулятора від ліцензіатів.

Згідно з оновленими правилами, у день трауру (скорботи, жалоби) або день пам’яті телерадіоорганізації оголошують хвилину мовчання о 12:00 або в інший час, визначений відповідним нормативно-правовим актом.

У день трауру (скорботи, жалоби) або день пам’яті в проміжку часу між 6:00 та 24:00 телемовники розміщують зображення запаленої свічки або відповідне стилізоване зображення, яке є доречним до відповідної події (останнє стосується дня пам’яті). Це не є обов’язковим для телерадіоорганізацій, у ліцензіях на мовлення яких у частині програмної концепції в описі формату мовлення є слова “дитячий”, “музичний”.

Крім того, телерадіоорганізації інформують, з якого приводу оголошено день трауру (скорботи, жалоби) або відзначається день пам’яті, раз на дві години в проміжку часу між 6:00 та 24:00. Для інформування можуть використовувати усне повідомлення, рухомий рядок, повноекранну заставку, плашку, текстове повідомлення тощо.

У день трауру (скорботи, жалоби) та день пам’яті телемовники припиняють трансляцію комедійних та еротичних фільмів, гумористичних та розважальних передач, за винятком трансляції пісенного конкурсу Євробачення, дитячого пісенного конкурсу Євробачення; передач, що містять аудіовізуальну інформацію еротичного характеру; музичних кліпів, реклами та повідомлень, які містять аудіовізуальну інформацію гумористичного та еротичного характеру. Обмеження цього пункту не стосуються телерадіоорганізацій, у ліцензіях на мовлення яких у частині програмної концепції в описі формату мовлення є слово “дитячий”.

У день трауру (скорботи, жалоби) та день пам’яті радіомовники припиняють трансляцію: музичних передач, що містять твори мажорного звучання; вікторин і розіграшів призів; музичних творів, реклами та повідомлень, які містять аудіальну інформацію гумористичного та еротичного характеру.

У день пам’яті повідомлення про відзначення дня пам’яті телерадіоорганізації подають у кожному випуску новин у проміжку часу між 7:00 та 10:00 і між 18:00 та 21:00. 

У день трауру (скорботи, жалоби) або в день пам’яті в телерадіопрограмах власники, посадові чи службові особи, творчі працівники телерадіоорганізацій не піддають сумніву доречність проголошення дня трауру (скорботи, жалоби) або відзначення дня пам’яті.

Сітка мовлення має бути погоджена з цими правилами не пізніше ніж за 12 годин з моменту оприлюднення на офіційних вебсайтах органів державної влади відповідного нормативно-правового акта.

Повністю з оновленими правилами можна ознайомитися на сайті за посиланням.

Liked the article?
Help us be even more cool!