ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Нацрада оголосила попередження та оштрафувала провайдера з Києва

22.08.2018, 15:13

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення застосувала до ТОВ “ТВП “Формат” (Київ) дві санкції – “оголошення попередження” і “стягнення штрафу”. Таке рішення Нацрада ухвалила 22 серпня на своєму засіданні, розглянувши результати позапланової виїзної перевірки ліцензіата, повідомляється на сайті регулятора.

Під час перевірки ТОВ “ТВП “Формат” Нацрада виявила в роботі провайдера програмної послуги з використанням аналогової, цифрової та IPTV технологій ознаки порушення частини дев’ятої статті 39 та частини другої статті 42 Закону України “Про телебачення і радіомовлення”, а також пункту 2.3 розділу ІІ Положення про порядок видачі ліцензії провайдера програмної послуги, затвердженого рішенням Національної ради.

Зокрема, регулятор з’ясував, що універсальна програмна послуга, затверджена рішенням Нацради, ретранслюється провайдером не в повному обсязі, а саме не вистачає 5 програм: в аналоговій та цифровій технологіях розповсюдження програм – ПАТ "НСТУ" ("UA: КУЛЬТУРА"), в аналоговій технології – ПАТ "НСТУ" ("UA: КРИМ"), у цифровій та IPTV технологіях – ПАТ "НСТУ" ("Перший канал Українського радіо"), ПАТ "НСТУ" (Другий канал – "Промінь"), ПАТ "НСТУ" (Третій канал – "Радіо "Культура").

До того ж компанія "ТВП "Формат" ретранслювала 6 іноземних програм, які не входять до Переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України, – Da Vinci Kids, "DISNEY КАНАЛ", "В гостях у сказки", "Кинохит", "Кинопремьера", BBC World News.

Також провайдер збільшив кількість програм для ретрансляції, що передбачена ліцензією. Так, їхня загальна кількість має становити 153 програми (з них вітчизняних – 85), однак фактично в мережі було зафіксовано 181 програму (вітчизняних – 100).

Недотримання таких вимог законодавства стало підставою для ухвалення регулятором рішення про накладання на ліцензіата санкції – “оголошення попередження”.

Крім того, ТОВ “ТВП “Формат” транслювало дві іноземні програми, щодо яких Нацрада ухвалила рішення, що їхній зміст не відповідає вимогам законодавства України і, відповідно, вони не входять до Переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України, – "Карусель", Travel and Adventure.

За це порушення регулятор застосував оштрафував ліцензіата на суму 46 тис. 25 грн.

Протягом місяця з дня ухвалення цього рішення провайдер програмної послуги також має привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!