ГАРЯЧА ЛІНІЯ050 447 70 63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Подай скаргу

Нацрада оголосила попередження "UΛ: Перший"

11.03.2021, 15:35
Фото – UΛ:Перший
Фото – UΛ:Перший

11 березня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення оголосила попередження суспільному каналу “UΛ: Перший” (АТ “НСТУ”, Київ) через трансляцію реклами алкоголю з недотриманням правил рекламної діяльності й спонсорства та невиконання умов ліцензії й програмної концепції мовлення.

Про це повідомляється на сайті Нацради.

Так, 11 травня 2020 року телеканал зменшив мінімальну частку національного аудіовізуального продукту. За ліцензією його обсяг в ефірі мовника має становити не менш ніж 19 год. 30 хв. / добу (81,25% загального обсягу мовлення), однак моніторинг Національної ради виявив лише 16 год. 9 хв. / добу (67%). Таким чином, ліцензіат порушив частину сьому статті 27 та частину восьму статті 28 Закону України “Про телебачення і радіомовлення”.

У період із 6 липня до 2 серпня 2020 року “UΛ: Перший” щодня у вечірній час, після 23:00, транслював рекламний ролик алкогольного напою торгової марки “Marengo” з недотриманням пунктів “а”, “е” частини першої статті 59 Закону України “Про телебачення і радіомовлення” та абзацу п’ятого частини четвертої статті 14 Закону України “Про Суспільне телебачення і радіомовлення України”.

Нацрада зобов’язала АТ “НСТУ” погодити свою діяльність із вимогами чинного законодавства протягом місяця з дня ухвалення рішення. 

Крім того, Нацрада вирішила звернутися до Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів із проханням вжити відповідних заходів реагування, передбачених чинним законодавством.  

Член правління АТ “НСТУ” Микола Чернотицький визнав виявлені порушення та повідомив, що компанія вже провела роботу щодо їхнього усунення. Зафіксовані відхилення від передбаченої програмної концепції збалансовано. Також він повідомив, що звільнено працівника, з вини якого було допущено порушення щодо трансляції реклами алкоголю.

Liked the article?
Help us be even more cool!