ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

"Наші гроші. Львів" позиваються до "Львівелектротрансу" через відмову надати інформацію

20.07.2018, 14:57
Фото – zaxid.net

Журналіст редакції "Наші гроші. Львів" за юридичної підтримки Інституту масової інформації подав позов проти Львівського комунального підприємства "Львівелектротранс" через відмову в наданні публічної інформації, а саме про отримані та передані в оренду транспортні засоби й нерухомість і копії штатного розпису, повідомляє "Наші гроші. Львів".

Ще 15 січня цього року журналіст "Наші гроші. Львів" надіслав запит до комунального підприємства, в якому просив надати штатний розпис працівників "Львівелектротрансу",  інформацію про отримані та передані в оренду нерухомість та транспортні засоби з вказанням даних про вартість оренди, дати відповідних договорів та орендодавця або ж орендаря.

Лише через місяць, 12 лютого, комунальники надіслали листа, в якому повідомили, що інформації не нададуть. Таку відмову "Львівелектротранс" обґрунтував тим, що не є розпорядником запитуваної інформації як публічної, оскільки підпадає під дію ЗУ "Про доступ до публічної інформації" лише в частині інформації – щодо використання бюджетних коштів.

Натомість видання вважає, що така відмова є неправомірною, оскільки законом передбачено, що вона повинна бути мотивованою, у ній розпорядник зобов’язаний обґрунтувати наявність підстав обмеження в доступі до інформації.

Крім того, законом передбачено, що не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно.

Це положення не поширюється лише на випадки, коли оприлюднення або надання такої інформації може завдати шкоди інтересам національної безпеки, оборони, розслідуванню чи запобіганню злочину.

"Наші гроші. Львів" зазначає, що інформація, яку запитував журналіст, є суспільно необхідною, а комунальне підприємство є її розпорядником відповідно до пункту 4 частини другої ст. 13 ЗУ "Про доступ до публічної інформації" (до розпорядників інформації, зобов’язаних оприлюднювати та надавати за запитами інформацію, визначену в цій статті, у порядку, передбаченому цим Законом, прирівнюються суб’єкти господарювання, які володіють іншою інформацією, що становить суспільний інтерес (суспільно необхідною інформацією).

Справу розглядатиме суддя Львівського окружного адміністративного суду Олена Крутько, яка відкрила спрощене позовне провадження в адмінсправі. Розгляд справи по суті розпочнеться через тридцять днів з дня відкриття провадження, тобто у серпні цього року.

Підготовлено в рамках проекту ГО “Інституту масової інформації” за підтримки Міжнародної громадської організації Internews Network, що реалізує програму “У-Медіа”, за фінансової підтримки Агенції США з міжнародного розвитку (USAID).

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!