ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Нардепка: Предмет "Захист України" викладатимуть раз на місяць по шість годин

Предмет “Захист України” відповідно до його оновленого формату викладатимуть дітям раз на місяць, заняття триватиме шість годин.

Про це Громадському радіо розповіла народна депутатка від фракції “Голос” Інна Совсун.

“Ключова організаційна відмінність полягатиме в тому, що цей предмет не викладатиметься один раз на тиждень 45 хвилин. Натомість дітей раз на місяць на один день привозитимуть у створений осередок викладання цього предмета, який має належне обладнання та вчителів, які викладають тільки його. Там діти проводитимуть шість годин”, – зазначила народна депутатка.

Вона додала, що це буде не звичний урок, а великий тренінг. Предмет “Захист України” матиме й складову патріотичного виховання. 

За словами Совсун, її планується інтегрувати в сам процес викладання, а не подавати окремо й за допомогою штампів та усталених фраз. Наприклад, якщо дітей ознайомлюють з використанням дронів, їм можуть розповісти про успішне застосування цих засобів українськими військовими.

“Щоб діти бачили, що це частина нашого суспільства, живі люди, які водночас є героями. Я дуже хочу, щоб на заняттях з тактичної медицини діти почули про Ірину Цибух (українська медійниця, яка загинула на фронті 29 травня 2024 року. – Ред.), яка була залучена в процес підготовки тренінгу, розробки нової програми. Але мені дуже хочеться це не перетворити на пропаганду в радянсько-російських тонах, хочеться, щоб це було осмислене розуміння”, – зауважила Інна Совсун.

Як повідомляв ІМІ, Міністерство освіти та науки запрошує на навчання тренерів для вчителів, які викладатимуть дисципліну “Захист України”.

Стати тренером/-кою можуть:

  • вчителі предмета “Захист України” та суміжних предметів;
  • інструктори центрів цивільного захисту;
  • демобілізовані захисники і захисниці України;
  • фахівці, які активно працюють з молоддю;

Раніше міністр освіти і науки Оксен Лісовий та голова правління Суспільного мовлення Микола Чернотицький підписали меморандум про партнерство. Тепер освітній контент Суспільного поширюватимуть у закладах освіти в Україні та за кордоном.

Liked the article?
Help us be even more cool!