ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Нардеп Железняк повідомив, що Рада частково декриміналізує порнографію

Фото – Суспільне
Фото – Суспільне

Верховна Рада планує частково декриміналізувати порнографію в Україні. Про це 15 серпня повідомив народний депутат Ярослав Железняк у своєму телеграм-каналі.

Депутат виклав текст законопроєкту “Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо забезпечення свободи від втручання в приватне життя людини” та пояснювальну записку до нього в коментарях під дописом.

За його словами, кримінальна відповідальність залишиться лише за порнографію без згоди (порнопомста, deep fake), екстремальне порно (насильництво, зоо-, некрофілія) та порно з дітьми і для дітей (тут посилять відповідальність).

Він додав, що за все інше зі ст. 301 та 302 кримінальну відповідальність приберуть. 

Так, законопроєктом пропонується викласти статтю 301 ККУ “Ввезення, виготовлення, збут і розповсюдження порнографічних предметів” в новій редакції, передбачивши:

  • кримінальну відповідальність за розповсюдження порнографії без згоди особи, яка в ній зображена, та за розповсюдження екстремальної порнографії (зображення насильницьких дій, статевих актів з твариною або некрофілію);
  • посилення відповідальності за розповсюдження порнографії серед неповнолітніх та за примушування особи до участі у створенні порнографії.

Також законопроєкт передбачає вилучення статті 302 ККУ щодо створення або утримання місць розпусти і звідництва.

У пояснювальній записці до законопроєкту зазначається, що відповідні зміни дозволять встановити кримінальну відповідальність за:

  • розповсюдження та збут порнографії без згоди залученої особи, що дозволить, зокрема, посилити відповідальність за порнопомсту;
  • виготовлення, розповсюдження та збут екстремальної порнографії;
  • за розповсюдження порнографії серед неповнолітніх;
  • за використання владних чи службових повноважень під час здійснення всього вищепереліченого.

Водночас Ярослав Железняк додав, що сутенерство, втягнення в проституцію та торгівля людьми лишаються кримінальними злочинами.

Железняк зазначив, що над текстом працювали робочою групою з правоохоронним комітетом, BRDO та іншими громадськими організаціями й держорганами.

Він додав, що на сайті парламенту законопроєкт з’явиться лише за три дні.

Нагадаємо, чинна редакція Кримінального кодексу, зокрема статті 301 ("Ввезення, виготовлення, збут і розповсюдження порнографічних предметів") та 302 ("Створення або утримання місць розпусти і звідництво"), передбачає обмеження волі на строк до двох-п'яти років та позбавлення волі на строк від двох до десяти років.

Під порнографією в статті 301 ККУ слід розуміти будь-які матеріальні об'єкти, предмети, друковану, аудіо-, відеопродукцію, повідомлення та матеріали, продукцію засобів масової інформації, змістом яких є зображення особи в реальному чи змодельованому відверто сексуальному образі, або задіяної в реальній чи змодельованій відверто сексуальній поведінці, або будь-яке зображення статевих органів в сексуальних цілях.

Під екстремальною порнографією в статті 301 ККУ слід розуміти порнографію, яка містить зображення насильницьких дій, статевих актів з твариною (зоофілію) або з тілом померлої людини (некрофілію).

Liked the article?
Help us be even more cool!