ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

НАМ закликала уряд не допустити зникнення понад 50 регіональних та місцевих мовників

27.08.2018, 16:08

Незалежна асоціація телерадіомовників (НАМ) закликала Кабінет Міністрів України і Національну раду з питань телебачення і радіомовлення не допустити зникнення “більш ніж 50 потужних регіональних та місцевих телекомпаній” у результаті відключення аналогового мовлення, запланованого на 1 вересня 2018 року. Відповідне звернення НАМ оприлюднила 27 серпня на брифінгу Нацради, повідомляє “Детектор медіа”.

У зверненні йдеться про понад 50 найпотужніших телекомпаній, тоді як, за даними Нацради, 111 місцевих і регіональних мовників не мають цифрових ліцензій. “Незважаючи на гарантії, закріплені частинами 8 та 9 статті 22 Закону України "Про телебачення і радіомовлення", відповідно до яких кожна компанія, що має ліцензію на аналогове мовлення, має право на продовження мовлення у "цифрі", ці компанії позбавлені можливості разом з усією галуззю перейти на нові технології мовлення”, – йдеться у зверненні.

НАМ заявляє, що права регіональних та місцевих мовників були проігноровані під час планування відключення аналогового мовлення ще попереднім складом Нацради. І за чинного складу Нацради цієї проблеми так і не вирішено, незважаючи на публічні обіцянки не вимикати аналогове мовлення до отримання цифрових ліцензій.

НАМ вимагає від уряду до 1 вересня внести регіональні та місцеві компанії, що не мають цифрових ліцензій, до переліку телекомпаній, що продовжують мовлення в аналоговому форматі до 31 грудня 2018.

Асоціація просить створити міжвідомчу робочу групу, яка протягом вересня-жовтня 2018 року запропонує комплексне рішення щодо виділення необхідного частотного ресурсу та видання чинним телекомпаніям цифрових ліцензій до 31 грудня 2018 року.

Також НАМ просить Нацраду ухвалити рішення про створення регіональних і місцевих цифрових мультиплексів.

За словами керівниці Центру адвокації та лобіювання НАМ Ольги Большакової, асоціацію непокоїть, що Кабмін досі не звернув уваги на неодноразові пропозиції Нацради тимчасово зберегти аналогове мовлення місцевих і регіональних телекомпаній, які не мають цифрових ліцензій.

“Ми просимо створити робочу групу, яка вирішить питання забезпечення місцевих мовників місцями в цифровому ефірі. Є два способи це зробити. Перший – розширити ємність мультиплексу МХ-5 "Зеонбуду" ще на чотири місця. Технічно це можливо, але "Зеонбуд" відмовився це зробити, і змусити його неможливо. Другий варіант – створити локальні мультиплекси”, – пояснила Большакова.

Як повідомляв ІМІ, 18 липня Кабінет Міністрів ухвалив зміни до своєї постанови про вимкнення аналогового телебачення в Україні з 31 серпня (у Києві та Кіровоградській області – з 31 липня) щодо збереження аналогового мовлення на територіях з особливим режимом мовлення (зона ООС і на кордоні з Кримом).

31 липня Концерн радіомовлення, радіозв’язку і телебачення вимкнув аналоговий сигнал 13 телеканалів у Києві та 14 телеканалів у Кіровоградській області.

31 серпня на всій території України припиняється аналогове телевізійне мовлення.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!