Набув чинності закон про квоти на українську музику
Сьогодні, 8 листопада, набув чинності законопроект №3822-д “Про внесення змін до Закону України “Про телебачення і радіомовлення” (щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах), повідомляє Укрінформ.
Згідно з законом, мовлення кожної телерадіоорганізації має складатися з національного аудіовізуального продукту не менш ніж на 50%.
Також телерадіоорганізації при здійсненні радіомовлення повинні забезпечувати частку пісень державною мовою не менше 35% від загального обсягу пісень, поширених протягом доби.
При цьому телерадіоорганізації, в чиєму ефірі музичні твори на мовах Європейського Союзу складають не менше ніж 60%, мають трохи меншу квоту, а саме — 25% україномовних пісень.
За невиконання цих вимог телерадіоорганізаціям загрожує штраф у розмірі 5% загальної суми ліцензійного збору.
Як повідомляв ІМІ, Національна рада з питань телебачення і радіомовлення опублікувала роз’яснення стосовно застосування вимог законопроекту №3822-д “Про внесення змін до Закону України “Про телебачення і радіомовлення” (щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах).
16 червня Верховна Рада ухвалила законопроект №3822-д “Про внесення змін до Закону України “Про телебачення і радіомовлення” (щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах), яким зобов'язала радіостанції транслювати кожну третю пісню українською мовою.
Зокрема, протягом першого року з моменту набуття чинності закону частка пісень державною мовою становитиме 25%, починаючи з другого року — 30%. З третього року частка становитиме 35%.
Згідно з законом, телерадіоорганізації при здійсненні радіомовлення забезпечують не менше 60% добового обсягу ведення передач, в тому числі новинно-аналітичних блоків, розважальних передач (дикторами, ведучими радіопередач) державною мовою.
Фото - Високий замок
Help us be even more cool!